איש השמאל הקיצוני, עיתונאי 'הארץ' גדעון לוי, שלאחרונה מרבה לשבח את נתניהו התארח באולפן 103fm בתכניתו של אראל סג"ל וסיפק לא מעט כותרות.

בעניין נסיגה משטחי יו"ש אמר לוי לסג"ל כי "אין בכלל דיון על זה, אתם ניצחתם ובגדול. אתם ניצחתם לפחות בעניין המרכזי והוא שמפעל ההתנחלויות השיג את מה שהוא רצה להשיג וזה לסכל כל סיכוי לפתרון שתי המדינות".
עוד הדגיש לוי כי "פתרון שתי המדינות ירד מהשולחן בזכותכם, בגללכם, באשמתכם, הוא לא יעלה יותר על השולחן, יצרתם מצב בלתי הפיך ולכן הניצחון הוא מוחלט, זה נוק- אאוט".

לשאלתו של סג"ל, "אם אתה צריך להצביע עכשיו לפיד, גנץ או נתניהו, מה אתה שם בקלפי?" ענה לוי, "בלי כל היסוס נתניהו, אני רציני. אני לא התבדחתי עכשיו", הוא הסביר את דבריו בכך שאינו מרוצה מהחלופות לראש הממשלה. יש לציין כי לאחרונה הצהיר לוי שבין לפיד לנתניהו הוא מעדיף את נתניהו.

כשנשאל מדוע אינו מגדיר את עצמו ציוני ענה לוי, "מה שקרה לי, זה שפשוט ראיתי יותר מדי דברים ב-30 שנה כשאני נוסע מדי שבוע לשטחים". לדבריו, "התחלתי במקום אחר לגמרי וככל שראיתי יותר, הבנתי את גודל הפשע שלנו והדעות שלי נהיו יותר רדיקליות".

לגבי המאבק האידאולוגי ביו הימין לשמאל הודה לוי ביתרון הימין, "באשר למה שקורה בתוך מדינת ישראל הריבונית, שם עוד מתנהל איזשהו מאבק, יש שם עוד רמשים אחרונים של אש התנגדות לשינוי המשטר גם בתוך מדינת ישראל הריבונית, גם שם אני מוכרח להגיד, ידכם על העליונה".

אורן רפאל

אורן רפאל