הלוחמה הפסיכולוגית מבית היוצר של חמאס לא נחה לרגע. ברקע ההסלמה הביטחונית, מפרסמים בגדודי עז-א-דין אלקסאם, הזרוע הצבאית של ארגון הטרור, סרטון עם מסר מאיים ל"אויב הציוני". בסרטון נראים מחבלים ברצועת עזה טוענים רקטות כהכנה לשיגורן לעבר ישראל, כאשר בסיומו מופיעות הכתוביות: "מומלץ לקרוא אותנו נכון, טעות לא תטיב".

הקרטות מוכנות. הסרטון של חמאס

 

בתווך כך, ראש המשלחת המצרית אחמד עבד אלחאלכ, האחראי על התיק הפלסטיני במודיעין המצרי, נפגש עם מנהיג חמאס ברצועה, אסמעיל הנייה. בכיר חמאס בעזה מחמוד אזהאר האשים את ישראל ואת הרשות באחריות לירי מעזה לבאר שבע. " מי שירה אותה רוצה לשבש את המצב הביטחוני באזור. ומי שרוצה למנוע את ההתחייבות הישראלית למצב ההוניטארי בנוגע לחשמל ולמים ברצועת עזה", אמר.

בראיון ל'היום הזה', ביקש ד"ר רון שלייפר, חוקר לוחמה פסיכולוגית בבית הספר לתקשורת באוניברסיטת אריאל, להזכיר כי לא מדובר בסוג חדש של מלחמה. "אחרי שכשל הניסיון למלחמה פיזית בששת הימים, ערפאת אמר ב-1968 'אנחנו ננצח אותנו בעזרת הרחם הפלסטינית והלוחמה הפסיכולוגית'", אמר. "ב-1982 זה היה ילדי האר.פי.ג'י, ב-1987 זה היה ילדי האבנים וכו', עד היום".

"טעות לא תטיב". הסרטון של חמאס

 

לדבריו, במערכה הנוכחית שמתנהלת מזה חודשים, "מסך כל האג'נדות שמטריפות את שלום העולם, הפלסטינים הצליחו להציב את הקמפיין שלהם במרכז באופן פנטסטי", במשך כל כך הרבה שנים ובאופן כל כך אינטנסיבי".

ד"ר שלייפר אף מבהיר כי למרות איך שההפגנות הללו מוצגות, לא מדובר במחאה ספונטנית. "אין כאן שום דבר ספונטני, הם הכינו את זה במשך חודשים ארוכים, גם בעזה, גם בטהרן וגם בארה"ב".

עוד הוא מסביר, כי "מה שהפלסטינים רוצים זה רק ליצור אווירה של התמוטטות, הרי הם לא יכולים להביס את מדינת ישראל. הרעיון הוא להכות מכה, ועוד שנה יבוא גל נוסף".

אסף גיבור

אסף גיבור