לפני זמן קצר ביצע מחבל ערבי נסיון לרצוח יהודים סמוך לכיכר החטיבה המרחבית שומרון. על פי הדיווחים המחבל ניסה לדקור חייל צה"ל ונוטרל על ידי הלוחמים במקום. מדובר צה"ל נמסר כי באירוע אין נפגעים לכוחותינו.

זירת האירוע בחטמ"ר שומרון. צילום: הצלה ללא גבולות יו"ש

 

המחבל הגיע ברכב לעבר הכיכר וכשהגיע לעבר עמדת הבידוק יצא מרכבו וניסה לדקור את אחד הלוחמים במקום. למרבה המזל, הסכין נתקעה באפוד הקרמי שלגופו של הלוחם ולא חדרה לגופו. הלוחמים פתחו באש לעבר המחבל וחיסלו אותו.

מדובר צה"ל נמסר כי "בהמשך לדיווח על ניסיון פיגוע דקירה סמוך לכיכר החטיבה המרחבית "שומרון", מתחקיר ראשוני עולה כי המחבל הגיע ברכב מכיוון העיר שכם, יצא מהרכב וניסה לדקור לוחם צה"ל בעמדת הבידוק הסמוכה. לוחם צה"ל נוסף הגיב לעברו בירי ונטרל את המחבל. אין נפגעים לכוחותינו".

זירת האירוע. צילום: דובר צה"ל

 

ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן, הגיב לאירוע ואמר כי "פעם שניה בתוך חודש נסיון פיגוע באותו מקום. ושוב אזרחים וחיילים ניצלים בזכות לא פחות מנס. אני רוצה להודות בשם תושבי השומרון ומדינת ישראל לחיילים הגיבורים ששוב מנעו אסון". דגן הוסיף כי "האומץ של מחבלים לחזור פעם שניה לאותו מקום ולנסות שוב לפגוע בישראלים מלמדת שכושר ההרתעה של מדינת ישראל נפגע".