אחרי שהתברר כי כמות גדולה של כרטיסים לאירווזיון נמכרו על ידי חברת הרטיסים 'לאן' לפני שמכירת הכרטיסים הרשמית החלה, בניגוד להנחיות תאגיד השידור, דרש מנכ"ל 'כאן', אלדד קובלנץ כי החברה תבטל באופן מיידי את כל עסקאות מכירת הכרטיסים שנעשו בניגוד להנחיות.

במכתב ששלח היום (שלישי) קובלנץ לבעלי משרד הכרטיסים 'לאן', הוא דרש כי יבוטלו עסקאות מכירת הכרטיסים שנעשו באופן טלפוני או ידני, הן לתחרות הגמר הן לשאר אירועי האירוויזיון עד לשעה 12 בצהריים, ולהשיב את מכסת הכרטיסים למכסה שהייתה אלמלא נעשו העסקאות. על פי הודעת 'כאן' מדובר במאות עסקאות.

נטע ברזילי זוכה באירווזיון בליסבון ומבטיחה את קיום התחרות בישראל. צילום:פדרו נונס, רויטרס

 

במכתב נדרשת החברה להעביר לידי התאגיד את הכרטיסים שמכירתם בוטלה. בתאגיד אומרים כי מדובר בשלב הראשון של בדיקת הנושא. המסקנות עד כה הן כי נמכרו עשרות כרטיסים לגמר במקומות מרכזיים ששוריינו מראש, לפני פתיחת המכירה הרשמית ובניגוד להנחיות.

זאת לאחר ששלשום הנחה התאגיד את 'לאן' לעצור את מכירת הכרטיסים אחרי שמערכות הפיקוח והבקרה זיהו ניסיון של גורמים שונים להתערב בהליך המכירה והעלו ממצא ולפיו קיים חשש שמאות כרטיסים, בשווי של מאות אלפי שקלים ובמקומות הטובים ביותר באולם, נמכרו לבכירים בעולם התקשורת והספורט במקום לציבור הרחב.

אלון מליק

אלון מליק