תא"ל במיל' גל הירש הציג היום (שני) את מפלגתו החדשה שתיקרא 'מגן' והצהיר על כוונותיו: "לא קיבלתם אותי כמפכ"ל – תקבלו אותי כשר לביטחון הפנים", אמר הירש בכנס השקת המפלגה שהתקיים בראש העין.

הירש, שמינויו למפכ"ל המשטרה סוכל ולא יצא לפועל, אמר כי "המשטרה היא גוף חברתי חיוני, אולם לצערנו, התערער אמון הציבור במשטרה ובתחושת הצדק והביטחון". הוא הוסיף: "לצערי לא יכולתי לממש את המשימה שהוטלה עליי על ידי הממשלה לפני כארבע שנים ואני מציע לכם היום כך: לא קיבלתם אותי כמפכ"ל – תקבלו אותי כשר לביטחון הפנים ונדאג שתהיה לנו משטרה נהדרת, איכותית, חזקה, גאה; ושלכל כוחות הביטחון וגורמי אכיפת החוק יהיו איזונים ובלמים. יהיה כוח וגם ריסון כוח", אמר הירש בכנס.

הירש התייחס גם לשאלה בדבר ענייניו המשפטיים של ראש הממשלה: "מפלגת 'מגן' תשב עם ראש הממשלה נתניהו בממשלה, אם ירכיב אותה", הבהיר והוסיף: "לא נהיה צבועים ולא נרים את עצמנו מעל החוק. ישיבה עם אדם שלא הורשע בדין תואמת את החוק, ומי כמוני יודע מה הוא עינוי דין וכמה חיונית היא חזקת החפות".

"יש מה לשפר במערכת המשפט והצדק אבל בלי זה אין מדינה ובלי זה אין חוק וסדר ואני מאמין בבתי המשפט כי יש שופטים ראויים שבהם אנו בוטחים ולהחלטתם יש להמתין. רק להחלטתם. ההפללה של הפוליטיקה, משפטי השדה והרשת בישראל צריכים להיגמר. ואם צריך מתנדב שיאמר את זה – הנה אמרתי", סיכם הירש.

אלון מליק

אלון מליק