"בזמן שמשטרת ישראל נלחמת בחשדות לשחיתות שלטונית של רה"מ וסביבתו, שרי הליכוד מנהלים מלחמה נגד שלטון החוק והדמוקרטיה", זעק יו"ר 'העבודה' אבי גבאי עם פרסום הודעת השר גלעד ארדן (הליכוד) כי לא יאריך את כהונתו של המפכ"ל רוני אשליך. "אסור היה להם להחליט בעניין המפכ"ל. להחלטתם יש מטרה אחת – להלך אימים על שלטון החוק במדינת ישראל", טען.

"מהלך אימים על שלטון החוק". מגבה את המפכ"ל. השר ארדן והמפכ"ל אלשיך. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

 

משמעותה של החלטת השר לביטחון פנים גלעד ארדן היא שכהונת הממפכ"ל תסתיים כמתוכנן, בחודש דצמבר, המועד אותו קבעה הממשלה בעת מינויו למפכ"ל. מלשכת ארדן נמסר כי השר הודה למפכ"ל אלשיך על "שירותו רב השנים ועתיר ההישגים למען ביטחון המדינה ואזרחיה", וציין כי במהלך כהונת המפכ"ל, "משטרת ישראל התעצמה ועברה שינויים ותהליכים חשובים, ששיפרו את תפקודה ואת יכולותיה". אחר הצהריים יכנס השר ארדן מסיבת עיתונאים בה יציג את המועמדים הסופיים אשר מהם יבחר את המפכ"ל הבא של משטרת ישראל.

אלשיך מסר מצדו כי "משטרת ישראל עומדת בחזית ההגנה על דמותה, צלמה, ביטחונה ויושרתה של המדינה". לדבריו, "משימות אלה הם צו מצפונה של משטרת ישראל. הן עמדו והועמדו למבחן ואני משוכנע שמשטרת ישראל תמשיך לעמוד על המשמר על עצמאותה של המדינה, חוסנה החברתי ואיכות חיי תושביה".

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20