יו"ר העבודה, אבי גבאי, השיק הערב (ה') את הגאווה של מפלגת העבודה והגיב לנאום שנשאו ראשי מפלגת 'כחול לבן' בני גנץ ויאיר לפיד. "היום נפתח פתח של תקווה לחילופי שלטון – ואנחנו שמחים מאוד על כך. אנחנו נעשה הכל כדי שהמהפך הזה יקרה, כדי שיהיו חילופי שלטון בישראל. וכדי שבתוך המהפך הזה מפלגת העבודה תהיה חזקה ותהיה בו כח משמעותי", אמר.

מוקדם יותר הוצגה רשימתה המלאה של המפלגה לכנסת. במפלגה הסבירו כי "לאחר בחינה מעמיקה שערכנו היום במפלגת העבודה, ראינו כי בחיבור בין העבודה למרצ השלם קטן מסך חלקיו. שילוב של שתי התנועות לא מגדיל את כוחנו אלא להיפך, מחליש את הגוש".

רשימת העבודה לכנסת ה-21

 

"בבדיקת עומק שנעשתה לאורך היום גם במרצ וגם בעבודה עלה כי מרצ עוברת בוודאות את אחוז החסימה ונציגיה יכנסו לכנסת הבאה באופן ודאי. נרוץ בנפרד ונסייע אחד לשני על מנת להביא לחילופי שלטון. יו"ר המפלגה אבי גבאי הציע ליו"ר מרצ תמר זנדברג ליצור הסכם עודפים יחד עם מרצ על מנת לוודא שהקולות של המחנה לא ילכו לאיבוד. למפלגת העבודה יש את הנבחרת הטובה ביותר בכנסת. יחד עם המצטרפים החדשים, אלוף במיל' טל רוסו, ח"כ חיים ילין וח"כ יעל כהן-פארן מפלגת העבודה הפכה להיות הבית של כל הישראלים."

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20