יו"ר העבודה 'אבי גבאי' העניק ראיון ראשן לשי גולדשטיין ולאה לב ברדיו 103fm מאז התרגיל שעשה למי שהייתה שותפתו לסיעה עד כה, ציפי לבני. לדבריו, לבני היא "אישה חזקה מאוד, היא לא מסכנה", ולכן היא תצליח להתמודד עם ההשפלה שסידר לה בשידור חי. "מעולם לא הסתכלתי עליה כעל אישה", הוא הוסיף, "אלא כעל קולגה".

גבאי הבהיר כי הוא מתכוון לסמוך כרגע רק על מפלגתו שלו. "מפלגת העבודה עשתה הרבה מאוד דברים גדולים למדינת ישראל. זו מפלגה חזקה עם נבחרת טובה, נבחר נבחרת מצוינת ונעשה את השינוי במדינת ישראל – כי אנחנו היחידים שמחויבים לשינוי".

על האופציה של חבירה לבני גנץ, אמר כי אמנם מדובר ב"איש מצוין" וכי "טוב שהוא נכנס לפוליטיקה", אך לדבריו מה שמונע שיתוף פעולה עם הרמטכ"ל לשעבר הוא רצונו להצטרף לממשלת נתניהו. "בסוף צריך להחליט אם אתה רוצה שינוי במדינת ישראל או שאתה רוצה להצטרף לנתניהו. זאת ההחלטה", אמר.

לבני: "גבר שעושה את זה הוא גבר חלש"

מאוחר יותר עלתה גם לבני לשידור והשיבה כי "המחשבה הנואלת שבה אם אתה עומד ומשפיל אדם אחר – בעיני גבר שעושה את זה הוא גבר חלש". לדבריה, "לא הרגשתי בזמן אמת שמדובר בעניין מגדרי, אלא כשיצאתי מהאירוע המביך הזה וקיבלתי הודעות מנשים ומילדות. הבנתי שאני מייצגת דבר שהוא לא רק אני אלא יותר גדול מזה".

אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20