יו״ר העבודה והמחנה הציוני, אבי גבאי, תקף היום (ב') בישיבת הסיעה את ראש הממשלה נתניהו: ״ראש הממשלה, קבל החלטה: את ההוצאות של בלפור יממן הציבור, ואת ההוצאות של קיסריה תממן בעצמך. אתה יכול להרשות לעצמך״.

את הדברים אמר גבאי בעקבות החלטת ועדת הכספים לאשר לקריאה ראשונה את הצעת החוק של ח"כ מיקי זוהר (הליכוד) לפיה ראש הממשלה יהיה פטור מתשלום מס.

ראש הממשלה, עם ישראל רואה ושומע את השיחות של מקורביך ואנשיך בהווה ובעבר. גם התומכים שלך נבוכים ומתביישים. די. מספיק עם זה. נראה לך נורמלי שגם החשבת הכללית לשעבר, גם מנכ"ל משרד ראש הממשלה וגם יועצים משפטיים השחיתו ומשחיתים את זמנם בביקורים בביתך הפרטי בקיסריה?

באיזה שלטון דמוקרטי היועצת המשפטית של ראש הממשלה רועדת כעלה נידף, מפחדת מאנשי ציבור שסרחו במקום להילחם בהם?

גבאי הוסיף: "מנכ"ל משרד ראש הממשלה. תפקיד סופר חשוב במערכת הציבורית. במקום לעסוק ביוקר המחיה של אזרחי המדינה, הוא עסוק ביוקר המחיה של המשפחה שלך. ויוקר המחיה אוכל את העם אבל את זה לעולם לא תבין.

"ראש הממשלה, לפחות לפי מגזין פורבס, לך ולי יש כמה מיליונים טובים בבנק, ושנינו יודעים שכסף עושה עוד כסף. כולם יודעים שאת הכסף אי אפשר לקחת למעלה, לעולם הבא. מה שכאן, זה מה שיש.

אז די. קבל החלטה פשוטה – את ההוצאות של בלפור הציבור יממן ואת ההוצאות של קיסריה תממן בעצמך. אתה יכול להרשות לעצמך.
תן לעובדי המדינה לטפל בבעיות של הציבור ולא בבעיות שלך!"

בתגובה לדברים יו"ר הקואליציה ח"כ דוד אמסלם (הליכוד) בעמוד הפייסבוק שלו: "כשאין לאופוזיציה מה לעשות באמת מול הישגי הממשלה, הם מתעסקים בזוטות.

לראש ממשלה בישראל, אחד מהתפקידים המאתגרים בעולם. אבל כאן מחפשים אותו בכל הזדמנות. סופרים לו את המסעדות, כמה פעמים הוא פותח את הניאגרה וכמה סודה הוא שותה. לא משנה מי הוא, ומאיזו מפלגה הוא מגיע, ראש ממשלה בישראל לא יכול להשתכר בסכום של 13,000 שקלים בבנק. מן הראוי לפחות, להשוות את תנאיו לאלו של נשיא המדינה.

נכחתי היום בוועדת הכספים וראיתי שוב במו עיניי את אובססיית הרדיפה של השמאל אחרי נתניהו ומשפחתו. איבדנו כל בושה וכלימה וכל זה רק כדי להפיל את הממשלה"

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20