יו"ר מפלגת העבודה - אבי גבאי. צילום: פלאש 90
יו"ר מפלגת העבודה – אבי גבאי. צילום: פלאש 90

 

אחרי שבשבוע שעבר הבהירו שר הביטחון אביגדור ליברמן ושר האוצר משה כחלון בהתבטאויות שונות, כי לא יצטרפו לממשלה בראשותו של יו"ר העבודה אבי גבאי, השיב להם היום (שני) במהלך ישיבת סיעה ואמר: "אנחנו נבנה קואליציה. כולם יעמדו בתור להצטרף לממשלה בראשותי".

"ראשי הקואליציה עסוקים בממשלה בראשותי. אז כן, הם רואים את מה שאנחנו רואים וזה לא רק סקרים. והם מפחדים. אנחנו האלטרנטיבה היחידה. הם עסוקים בלבנות קואליציות במקום לעבוד. אנחנו נמשיך לבנות חלופה שלטונית ולא רק אופוזיציה", אמר גבאי.

"ממשלה בראשותנו תעסוק בפתרון הבעיות האמיתיות של עם ישראל. אני אומר לכם מה לא יהיה בממשלה בראשותנו, לא יחוקקו חוקים נגד העם. לא יפגעו בכל אלו ששומרים עלינו. בשוטרים, במפקדי צה"ל, בשופטים, במשרד החוץ – רק כדי להגן על ההישרדות שלהם עצמם", הוסיף יו"ר העבודה.

שר הביטחון ליברמן. צילום: הלל מאיר TPS
שר הביטחון ליברמן. צילום: הלל מאיר TPS

 

בראיון ששודר אתמול בתכנית "שש עם עודד בן עמי" התייחס גבאי בהרחבה לדברים ליברמן וכחלון ואמר: "אני מאוד שמח על ההתבטאויות, הסקרים מחמיאים לנו".

"אני מסתובב בכל רחבי הארץ, עושה כנסים, פוגש את עם ישראל", סיפר גבאי. "הדבר הזה בא ליד ביטוי בסקרים ובא לידי ביטוי בשיחות שהאנשים האלה שומעים, ועצם העובדה שהם מבינים כבר שהממשלה הבאה תהיה ממשלת עבודה בראשותי גורמת להם להתחיל להתבטא בעניין".

"כשנבחרתי אמרתי שאני מתחיל את הקמפיין שלנו דקה אחרי הפריימריז וזה מה שאני עושה – אנחנו בקמפיין. זה בא לידי ביטוי, הם מרגישים את התוצאות של זה ולכן הם קצת מפחדים, אני מסוגל להבין את מי שמפחד מאיתנו, אבל אין מה לפחד אנחנו נקים ממשלה שתהיה לטובת ישראל".

שר האוצר משה כחלון. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90
שר האוצר משה כחלון. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

 

לשאלה כיצד הוא מתכנן להקים ממשלה מבלי שיהיה ברשותו רוב של 61 מנדטים ענה: "יש הרבה מאוד דרכים להגיע לנקודה הזאת, ולתוצאה הזאת, גם בלי מי שאומר שהוא לא יהיה אתנו".

גבאי עקץ את ליברמן ואמר כי "צריכים לחכות 48 שעות מכל אמירה שלו כדי לראות שזה קורה, הנייה חיכה 48 שעות, גילה שהוא חי והכל בסדר". עוד הוסיף בעניין, "ליברמן הוא האחרון שאני אפנה אליו כדי להקים קואליציה".

"אנחנו נביא שלושים מנדטים, ותאמין לי כולם ירצו להיות בקואליציה שלנו", אמר יו"ר העבודה.

לניסיון של בן עמי לחלץ ממנו אמירה ברורה כי לא ישב עם ליברמן בקואליציה ענה גבאי: "לא אני לא אמרתי את זה. כל אלה שעכשיו מדברים על זה, הדבר היחיד שהם מצליחים לעשות זה ליצור בציבור את התחושה הנכונה –  שהממשלה הבאה תהיה בראשות מפלגת העבודה ובראשותי".

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20