במסיבת עיתונאים שנערכה היום (ד') בתל אביב, בירך אבי גבאי את האלוף (במיל') טל רוסו שהצטרף רשמית למפלגת 'העבודה' וישובץ במקום השני ברשימה. "טל הוא איש הביטחון שלנו ויהיה שותף מלא לעשייה ולקרב הגדול על שינוי פני המדינה", אמר היו"ר גבאי.

"פוליטיקה זה לא עסק פשוט, אבל לפי הסיפורים שמספרים עליך, היית כבר בכל מדינות ערב בלי שהזמינו אותך ובלי דרכון כך שאין לי ספק שגם מכאן תביא הישגים גדולים למדינת ישראל ולעם ישראל", הוסיף.

רוסו: "אני איש של עשייה"

רוסו מצידו הכריז: "היום אני עולה על מדים חדשים, בשירות מדינת ישראל. אני איש של עשייה ולא של דיבורים. עשייה שמכוונת לאזרחים והאזרחיות בישראל".

לדבריו, "שמחתי שאבי קרא לי לקחת חלק בנבחרת שהוא מוביל. ואני מודה לו על כך. אני קורא מכאן לכולנו לחזור הביתה. לחזור לדרך ולערכים. אותם ערכים שהקימו את המדינה הזו".

רוסו, מפקד פיקוד דרום לשעבר, שימש בעברו הצבאי גם כמפקד מפקדת העומק, מפקד עוצבת הפלדה, מפקד יחידת מגלן וכמפקד עוצבת האש. בידיו תואר ראשון במדע המדינה מאוניברסיטת חיפה ותואר שני במנהל עסקים מאוניברסיטת תל אביב.

גבאי "הליכוד הכריז היום סופית על פשיטת רגל ערכית"

גבאי ניצל את מסיבת העיתונאים כדי לתקוף את ראש הממשלה על ניסיונות האיחוד בימין ואמר כי "הליכוד צירף היום למפלגת הבת שלו את הכהניסטים, הגזענים, המחרחרים והמסיתים. הליכוד הכריז היום סופית על פשיטת רגל ערכית על התנתקות סופית מדרכם של מנהיגי עבר שלו שיצאו ממליאת הכנסת כשכהנא עלה לנאום".

"מפלגות האווירה אומרות דברים לא ברורים בעניין המדיני"

לדברי יו"ר 'העבודה', "לצד הליכוד יושבות שתי מפלגות האווירה שאומרות דברים לא ברורים בעניין המדיני, כן ולא. לא וכן. מפלגות שלא מציגות חזון משלהן. מפלגות שכוללות בתוכן אנשי ימין אידיאולוגי קשה, כאלה שמאמינים בסיפוח ובהרחבת ההתנחלויות מחוץ לגושים המוסכמים. מפלגות שמפחדות לאמר דברים ברורים אפילו על ההסטוריה הקרובה שלנו. ההתנתקות מעזה היתה מהלך נכון או לא? גם על זה אין עמדה".

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20