ב'מחנה הציוני' בישרו היום (ב') כי יו"ר מפלגת 'העבודה' אבי גבאי ויו"ר 'התנועה' ציפי לבני סיכמו על המשך קיום 'המחנ"צ' כסיעה מאוחדת שתרוץ יחד בבחירות הקרובות. הצדדים סיכמו את המשך פעילותה של המסגרת המשותפת, כאשר ציפי לבני תמונה ליו"ר האופוזיציה, "על מנת לפעול יחד להגדלתו של המחנה הציוני כסיעה חזקה שתחליף את השלטון הנוכחי בכזה שעובד עבור האזרחים".

"זוהי שעת חירום". ציפי לבני. צילום: הדס פרוש, פלאש 90

 

גבאי הודיע כי ציפי לבני תמלא את תפקיד יו"ר האופוזיציה במקומו של יצחק (בוז'י) הרצוג. "ח"כ לבני מביאה לתפקיד ניסיון רב, במיוחד בנושאים מדיניים וביטחוניים, ואין לי ספק שתיצור אנרגיות חדשות באופוזיציה. אני שמח על מינויה", אמר.

לדברי גבאי, "אנחנו עושים היום צעד משמעותי בבניית האלטרנטיבה לשלטון הנוכחי. מחנה שיהווה תקווה חדשה לאזרחי ישראל ויאפשר לנו להשקיע את כל האנרגיות החוצה, בשכנוע ציבורים חדשים". גבאי אף הודה לח"כ שלי יחימוביץ' "על שלקחה חלק פעיל בסיוע ובבנייה של השותפות הנוכחית של המחנה הציוני. שלי הודיעה לי על רצונה להישאר כיו"ר הועדה לביקורת המדינה, ומי שעוקב אחר הישגיה, מבין את החלטתה".

לבני: "זוהי שעת חירום"

"היום אנחנו מציגים אופוזיציה ואלטרנטיבה", קבעה לבני. "אבי גבאי ואני משלבים ידיים ומייצרים אופוזיציה חזקה ואלטרנטיבה חזקה לישראל שבמרכזה המחנה הציוני. החלטנו לחזק את המחנה הציוני כבסיס ליצירת גוש רחב, לעבוד במשותף – אני כראש האופוזיציה וגבאי כראש המחנה הציוני והמועמד לראשות הממשלה, במטרה להחליף את השלטון. אני מודה ליצחק (בוז'י) הרצוג, ראש האופוזיציה היוצא, שביחד הקמנו את המחנה הציוני, על השותפות העמוקה ועל החברות".

"המטרה – להחליף את השלטון". ציפי לבני ואבי גבאי בישיבת סיעת המחנה הציוני, מרץ 2018. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

 

"אנחנו קוראים לכל מי שמבין שזוהי שעת חירום – להתאחד לקואליציית חירום. לאזרחי ישראל תהיה הבחירה: או דרכה של הממשלה או דרכנו. על כל אחד, על כל מנהיג, לבחור צד. איש לא יוכל לשבת על הגדר".

ח"כ יחימוביץ איחלה מצידה הצלחה ⁦ללבני. "בטוחה שתהיי יו"ר אופוזיציה מצויינת. חידוש ההסכם חשוב לחיזוקו של המחנ"צ", אמרה וקראה "לכולם להתייצב מאחורי מנהיגותו הראויה של גבאי, ולהתמקד בבנייתה של אלטרנטיבה לממשלה ימנית וקיצונית, המתנכלת באופן שיטתי לכל ערך של דמוקרטיה, שוויון ונאורות".

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20