יו"ר המחנה הציוני אבי גבאי. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90
יו"ר המחנה הציוני אבי גבאי. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

 

יו"ר המחנה הציוני אבי גבאי, קרא בפתח ישיבת הסיעה לראש הממשלה נתניהו להתפטר מתפקידו: "כשיש ריח של בחירות פשוט הולכים לבחירות. כך לא מתנהלת ממשלה, כך לא מנהלים מדינה. אדוני ראש הממשלה, עם יד על הלב – הגיע זמן בחירות. הגיע הזמן שתקבל את ההחלטה שכולם מבינים שצריך לקבל".

גבאי תקף את הממשלה: "במושב הנוכחי של הכנסת אנחנו לא רואים פעולה עבור הציבור אלא חוקים שהמטרה שלהם לשמר קואליציה רופפת, אתם פוגעים בציבור. היום פוגעים בציבור עם חוק המרכולים, במקום לקדם תחבורה ציבורית בשבת שרוב הציבור רוצה בה. רוב הציבור גם רוצה לעשות קניות בשבת. אתם מקבלים החלטות למען המיעוט ולא למען הרוב. חוק ההמלצות הוא חוק נורא. חוק בעד שחיתות ציבורית ובעד סיוע לארגוני הפשע. אלה שמפוצצים רכבים ברחובות – הם אלה שנהנים מהחוק הזה. אלה חוקים נגד הציבור במטרה פוליטית".

"זה נמשך גם בהחלטות כלכליות, שבטח שמעת עליהן במסיבת עיתונאים כמונו. כך לא מתנהלת ממשלה, כך לא מנהלים מדינה. מכאן זה רק ילך ויחמיר. כשיש את ריח הבחירות באוויר ראשי סיעות הקואליציה ידרשו עוד ועוד ואתה תמשיך להתפשר עוד ועוד – על חשבוננו. כשיש ריח של בחירות פשוט הולכים לבחירות".

"כולנו רואים עשרות אלפי אזרחים שמוחים נגד השחיתות בכל הארץ. מוחים גם נגד מנהיגות שלא מתרגשת מהשחיתות. אנחנו מבינים שזו התרבות של הממשלה שלא מתרגשת משחיתות ועל זה הציבור יוצא לרחובות. שמענו את ההודעה של הליכוד על ההפגנה במוצאי שבת – ראש הממשלה, אל תטיף לנו מוסר. תטיף למקורבים שלך" כך גבאי.

גם יו״ר הסיעה יואל חסון נשא דברים בפתח ישיבת הסיעה: "עוד שבוע שבו אין כלום ולא יהיה כלום. לא לאזרחי ישראל לפחות. למי כן יהיה? לחשודים, לנחקרים ולמוקלטים שנהנים מדאגה יומיומית של הקואליציה. 50 יום חלפו מפתח מושב החורף ורצף החוקים המושחתים תופסים את הכותרות, ואת זמנם של חברי הקואליציה שעסוקים בכל הדברים הלא נכונים. האופוזיציה ונבחרת המחנה הציוני בפרט תמשיך להילחם בקואליציה ובחוקי השחיתות בכל הכוח. עד שנחזיר את הקשישים, הנכים ושאר אזרחי ישראל לראש סדר העדיפויות של הממשלה".

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם