שמחה מהולה בעצב: הערב (א') נישא אריק לוברסקי, אחיו של לוחם דובדבן סמ"ר רונן לוברסקי הי"ד, לבחירת ליבו נטלי. רונן עצמו היה נוכח – נפקד בחופה והוזכר בטקס המרגש.

הרב דב ביגון, ראש ישיבת מכון מאיר ומדרשת מכון אורה, קידש את הזוג הטרי. בין האורחים: מפקד חטיבת הקומנדו, מפקד דובדבן, הצוות של רונן הי"ד ואנשי מכון מאיר בו לומד החתן.

סמ"ר רונן לוברסקי הי"ד. צילום: באדיבות המשפחה

 

כמו במאבקם נגד הטרור, גם הערב ליוו אות משפחת לוברסקי "פורום בוחרים בחיים" של המשפחות השכולות ותנועת "אם תרצו". "זה הניצחון האמיתי, להמשיך ולהקים בתים בישראל מלאים בשמחה ואור", בירכה דבורה גונן, אמו של דני גונן הי"ד. "הרבה מזל טוב משפחה יקרה. רק שמחות", איחלה מירב חג'אג', אמה של סגן שיר חג'אג' הי"ד.

כזכור, רונן הי"ד נפטר לאחר שנפצע אנושות במהלך פעילות מבצעית בחודש מאי השנה בה השליך עליו מחבל פלטת שיש כבדה. לאחר מצוד בן למעלה משבועיים נתפס המחבל אסלאם יוסף אבו חמיד והוגש נגדו כתב אישום.

האח אריק קרא להשית על המחבל עונש מוות. אולם לאחר שגילתה המשפחה כי הרכב בית הדין לא מאפשר לגזור גזר דין מוות, החליטה להחרים את דיוני משפט המחבל.

שלושה חודשים לאחר הרצח, בית המחבל טרם עבר מיפוי לפני הריסה ומשפחת לוברסקי קראה להרוס אותו בהקדם. חודש לאחר מכן הודיע צה"ל כי יהרוס את הבית.

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20