מי מכם לא נתקל בסקרים אמש שבאו לבשר על המהפך אחרי שהמשטרה המליצה להגיש כתבי אישום נגד נתניהו. כולם היו בטוחים שהנה הגיע הרגע, אבל מה לעשות הציבור חושב הפוך. ולפי הסקרים נתניהו היה יכול להיבחר אתמול מחדש וזאת למרות ההמלצות. שאלתם את עצמכם למה השמאל בישראל לא מצליח לייצר מהפך?

המחנה הציוני יצא היום בקמפיין שלטי חוצות שאומר מה? את מה שנתניהו אמר, ציטוט ערירי משנת 2008 ואחרי המחנה הולכים כל המנהיגים. הנה היו"ר אבי גבאי מחדד את המסר ומפנה מליוני נהגים לשלטי החוצות. אחריו גם יואל חסון, איציק שמולי ואפילו ציפי לבני.

והנה מה שעשו במרצ הבוקר. הלכו לבדוק את התקדמות העבודות לקראת הריסת יישוב יהודי בנתיב האבות. גם אבי גבאי וגם זהבה גלאון שואלים עצמם את אותה שאלה. מה הציבור מטומטם? הציבור עיוור? לא רואה שראש הממשלה מושחת?

לא חברים. הציבור לא מטומטם. הציבור חי במדינה שבה אחוז האבטלה בשפל. הציבור נוסע במכוניות חדישות ומשוחח בסמארטפונים חדישים, הציבור חי ברווחה טובה. הציבור הבין מזמן שכשאתם בשמאל עסוקים בלדאוג לזכויות הפלסטינים, בעשר השנים האחרונות עסוקים בימין לדאוג לציבור שאתם חושבים שהוא מטומטם, אותו ציבור שרואה את השמאל הקיצוני רץ לדאוג לפלסטינים ולגורלה המר של עאהד תמימי, אותו ציבור שמביט בשלטי החוצות של ושואל את עצמו.. על זה? על זה אתם באמת רוצים שנחזיר בכם את האמון?

נועם אמיר

נועם אמיר

כתב ערוץ 20 לענייני צבא וביטחון