האירוע של 'שוברים שתיקה', שהחל בשעה 11:00 ברחבת כיכר הבימה ובו ‏השתתפו חיילים, אמנים, פוליטיקאים ואקטיביסטים שעולו לקרוא עדויות על השירות בעזה, התנהל – לדברי המארגנים – במחאה על "השליטה הישראלית ברצועת עזה והמדיניות ההרסנית של ישראל, כפי שהיא באה לידי ביטוי ביתר שאת בתקופה האחרונה". אלא שהפעם הזו, ניצבו מול ארגון השמאל הקיצוני פעילי ארגון הימין הציוני 'האמת שלי', שהקריאו עדויות גלויות של לוחמי צה"ל, בעד מדיניות צה"ל ברצועת עזה.

‏גם חברת הכנסת מיכל רוזין (מרצ) כיבדה בנוכחותה באירוע של 'שוברים שתיקה' ועלתה לבמה להקריא עדות של סמ"ר מעזה: "אנחנו נכנסים לרחוב ובתים שהיית אמור לכבוש פשוט לא קיימים. זה ברמה אחרת של חורבן, פשוט לא האמנו. ניסינו לחשוב מה יעבור על משפחה שתחזור עכשיו לבית שלה".

לדבריה של רוזין, "שלטון הכוח חייב להיפסק, וזה לא יקרה בלי הקול שלנו. הקול שאומר באופן ברור שהכיבוש משחית".

ח"כ רוזין מקריאה עדות. צילום: דוברות

 

‏לדברי אבנר גבריהו, מארגון השמאל הקיצוני, בפתיחת האירוע: "אנחנו לא נגד צה"ל, כולנו שירתנו. אנחנו נגד ממשלת ישראל ששולחת את חיילי צה"ל לשטחים לאכוף את מדיניות הכיבוש וההתנחלויות. המטלה האלימה והבלתי מוסרית הזו מוטלת על כתפיי חיילים צהל".

לצד פעילי ארגון 'האמת שלי', עמדו גם נציגים מ 'צעירי ישראל ביתנו', שהגיעו לחזק ולהילחם בשקרים של ארגון השמאל הקיצוני 'שוברים שתיקה'.

מנכ"ל האמת שלי, אביחי שורשן, אמר בכיכר: "אין פה אדם אחד בכיכר שחושב שיש חייל אחד שירה סתם במפגין תמים שבא להפגין בעזה. חיילי צה"ל מתמודדים מול חמאס שמתשמש באזרחיו כמגן אנושי ובאותו זמן מתמודד עם ארגונים כמו שוברים שתיקה שמפיצים שקרים ומסייעים בכך לארגוני הטרור ולאלו בעולם שמחפשים איך להעמיד לדין חיילים בעולם".

פעילי ארגון 'האמת שלי' מקריאים עדויות של חיילים בעד מדיניות צה"ל ברצועת עזה הבוקר ברחבת כיכר הבימה בתל-אביב

 

'האמת שלי' הינה עמותה של לוחמי צה"ל במילואים שנוסדה במאי 2015, ומציגה עדויות גלויות של חיילים וחיילות במילואים שבהן החיילים מספרים על חוויות אישיות משירותם הצבאי, באופן המתאר את צה"ל כצבא מוסרי הפועל להימנע מפגיעה בחפים מפשע בסיטואציות מורכבות וקשות.

לינור בר-אל

לינור בר-אל