אחרי שתי פעימות, ראש הממשלה בנימין נתניהו הורה להקפיא את הפעימה השלישית של העברת 15 מיליון הדולר מקטאר לארגון הטרור חמאס ברצועת עזה, זאת בשל ההסלמה האחרונה, במהלכה נורתה לפחות רקטה אחת לעבר שטח ישראל. נכון לעכשיו, המזוודות שהיו אמורות לעבור השבוע לרצועה, נותרו בקטאר.

העזתים מתכנסים לקבל את משכורותיהם ברפיח שבדרום רצועת עזה ב-9 בנובמבר 2018. צילום: עבד רחים כאטיב, פלאש 90

 

דובר חמאס, עבד אל-לטיף א-קאנוע, הגיב לדחיית העברת הכספים באומרו כי "ישראל לא עושה טובה שהיא מספקת את זכויותנו הגזולות" ואיים: "נמשיך בצעדות השיבה עד שנשבור את המצור, ישראל תשא בתוצאות של הפרת ההבטחה".

יש לציין כי מעבר ארז ומעבר כרם שלום פועלים היום כסדרם באמצעות פקידי הרשות הפלסטינית.

ביום שישי האחרון הפגינו למעלמה מ-200 חברי 'מסדר הדר' במחאה על העברת המשך העברת הכספים לחמאס תחת הכותרת "לא נותנים מוזמנים, מחזירים את הבנים".

במהלך המחאה, חילקו הפעילים שטרות דולרים קטארים עליהם תמונותיהם של סמ"ר אורון שאול וסגן הדר גולדין הי"ד שגופותיהם מוחזקות בשבי חמאס. השטרות חתומים בידי ראש הממשלה בנימין נתניהו ואמיר קטאר, תמים בן חאת'ם אל ת'אני.

צור גולדין עם השטרות שחולקו

 

לדברי פרופ' שמחה גולדין, אביו של הדר הי"ד, על ראש הממשלה והקבינט לעצור את הפעימה השלישית של 15 מיליון דולר, שצפויה לעבור בתחילת השבוע, ולדרוש מקטאר ומחמאס להשיב מיידית את החיילים והאזרחים. "נתניהו כראש ממשלה ושר ביטחון חייב להפסיק עם העברות הכספים בלי לדרוש דבר בתמורה".

הוא הוסיף כי "נכנסנו למערכת בחירות וכל מי שהוביל את מלחמת 'צוק איתן' מתמודד ומבקש מהעם את הקול – ביבי, בוגי, בנט, בני גנץ ואורנה ברביבאי. כל האנשים האלה מתחמקים מהאחריות שלהם להשיב את החיילים והם בוגדים בערכי צה"ל".

האב השכול אף קרא הם "לא לחכות לבחירות ולפעול כבר עכשיו כדי להשיב את הדר, אורון, אברה והישאם".

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20