קטי דוד הי"ד, בת 28 במותה, נרצחה בשל היותה יהודיה. בני משפחתה התבשרו בטלפון כי נקצב עונשו של המחבל ומבטיחים כי לא יעברו על כך בשתיקה.

קטי דוד הי"ד. צילום: באדיבות המשפחה

 

במוצאי שבת חול המועד סוכות בשנת 2005, סמוך לחצות, סיימה קטי את משמרתה בעבודה ופנתה ללכת לביתה. שני מחבלים ערבים חטפו אותה במכוניתם ליער חדרה, ושם ניסו לשכנעה לרדת מהרכב. היא סירבה, והשניים דקרו אותה בסכין והיכו אותה במפתח שבדי עד שריסקו את גולגולתה. לאחר מכן דרסו אותה לשם וידוא הריגה. גופתה של קטי נמצאה ביער למחרת בבוקר.

הרוצחים קבלו מאסר עולם פלוס 5 שנים. כעת גילו בני משפחתה בשיחה טלפונית שעונשו של אחד המחבלים נקצב ל-33 שנים ובעוד 12 שנים, בניכוי התנהגות טובה, הוא עתיד להשתחרר.

בשיחה עם בועז גולן ב'אולפן הפתוח" מספר האב צבי דוד כי רעייתו נפטרה כ-13 חודשים לאחר הרצח וכי מצבו הבריאותי התדרדר. "כל המשפחה שלי נהרסה, כל החיים שלנו נהרסו". עוד סיפר כי בפרשת המכון הפתולוגי באבו כביר התברר כי פרופ' הס העלים חלקי גופה של קטי.

צבי דוד, אביה של קטי הי"ד. צילום: ערוץ 20

 

"עכשיו אנחנו מתבשרים שקוצבים את עונש רוצח הבת שלי", אמר. "הוא משתחרר לחופשות, יש לו תעודת זהות", הצר צבי על תנאי המחבל. "לא שללו לו את האזרחות, הוא מקבל תגמולים מביטוח לאומי. באיזו מדינה קיים דבר כזה?". הוא קרא לגרש את המחבל ללבנון או לעזה.

"זה רצח לאומני, היא נרצחה רק בגלי שהיא יהודיה", הבהיר האח יוסף. "זה היה רצח מזעזע וברוטלי ואכזרי שאדם נורמלי לא יכול בכלל להכיל את המחשבה על דבר כזה". יוסף הוסיף: "לצערנו אין עוד עונש מוות בישראל, אז לפחות שלא יראו אור יום בחייהם". בכוונת המשפחה לעתור נגד ההחלטה לקצוב את העונש.

האולפן הפתוח

האולפן הפתוח