ראש עיריית ירושלים ניר ברקת. צילום: ערוץ 20

ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, מדבר בראיון לחדשות 20 על הפתרון לטרור העפיפונים, התמיכה בשר זאב אלקין כיורשו בתפקיד, המירוץ לליכוד וחוק הגיוס.

בראשון ביקר ברקת בשדרות יחד עם ראש העיר אלון דוידי. לדבריו, "התושבים נחושים, הם חזקים. מצד שני ברור שצריך לגבות מחיר מהחמאס. המחיר יכול להיות ביטחוני-צבאי, הוא יכול להיות כלכלי, אבל הוא צריך להיות יעיל ואפקטיבי ולא סימטרי. על עפיפון צריך להגיב יותר חזק, בכלים הנכונים ולטייב את הכלים כל הזמן. לדבר פחות – לעשות יותר, זה מה שתושבי הדרום מצפים מצה"ל והממשלה".

על כך שמפלגת הליכוד החליטה שלא לתמוך באף מועמד לראשות עיריית ירושלים וחזרה בה מהתמיכה בשר אלקין אמר: "פעמיים ניצחתי בבחירות בירושלים בלי תמיכה של הליכוד ובלי תמיכה של הסניף. תושבי ירושלים רוצים לראות מועמד ראוי. אלקין הוא מועמד ראוי מאוד, הוא שר קבינט בליכוד, הוא מייצג את הליכוד הסיעה הגדולה ביותר בירושלים, ואין לי ספק שהציבור הירושלמי רואה דרך הדברים הללו".

על המירוץ לרשימת הליכוד הבאה לכנסת מספר ברקת: "אני בא לחזק את הליכוד. אני מביא איתי ניסיון כלוחם, ככקצין, כיזם הייטק, ו-10 שנים בניהול עיר מורכבת. קיבלתי אותה עם מגמות שליליות, אני מעביר אותה בעז"ה לשר אלקין עם מגמות מאוד מאוד חיוביות. את הניסיון הזה אני רוצה להביא איתי לליכוד".

השר זאב אלקין. צילום: פלאש 90

"אני לא אדם מפונק, לא ביקשתי כלום. אני בא, אבחר, אני אשאף להיבחר במקום גבוה ולהשתלב במנהיגות הלאומית בליכוד. אתייצב ליד רה"מ ואשאל אותו איך לעזור. אני בא לשים כתף ולעזור לסחוב את האלונקה", הוסיף ברקת.

לדברי ברקת, בשלב זה הוא לא עוסק בריצה לראשות הממשלה. "נכון להיום זה מוקדם ולא רלוונטי. נכון לעכשיו אני ממוקד בלעזור לשר אלקין להיבחר ולהתארגן לשלב הבא בחיי".

"חוק הגיוס תאורטי ומיותר, תנו לצבא לעבוד"

"זה אחד הדברים הכי תאורטיים ומיותרים הדיון הזה", אמר בנוגע לחוק הגיוס. "אין בעיה אמיתית, הפוליטיקה עושה מזה חגיגה. אבל בעצם בפועל מצד אחד הצבא צריך לאזן בין הממלכתיות, אנחנו שומעים מה קורה עם הנושא של נשים, חיילות שתופסות פוזיציות טובות בצבא וזה בסדר. מצד שני רוצים לגייס יותר אנשים חרדים ודתיים זה גם בסדר. צריך למצוא את האיזונים ובעיקר לתת לצבא להכתיב את הצרכים".

"ככל שניתן לצבא לעשות את זה, והמערכת הפוליטית פחות תתעסק עם זה, ולא תחייב, ולא תקבע לנו כללים שקשה לעמוד בהם, טוב יהיה יותר לכלל הציבור בעם ישראל. צריך ללמוד להסתדר בין חילונים לחרדים, בין ימין לשמאל, והצבא יודע לעשות את העבודה. תנו לצבא לעבוד, תורידו את זה מסדר היום הפוליטי והכל יסתדר", סיכם ברקת.

חדשות 20

חדשות 20