ראש עיריית ירושלים משיק קמפיין ארצי חדש: אזרחי ישראל מודים לדונלד טראמפ ומחזקים את ידו בהחלטתו להעברת השגרירות לירושלים.

ברקת פונה לאזרחי ישראל ומבקש מהם לחתום על עצומה אינטרנטית שמודה לנשיא טראמפ על תמיכתו האיתנה בישראל ועל הבטחתו להעביר את השגרירות לירושלים. את המכתב והחתימות יעביר בעצמו לגורמי ממשל אמריקאים.

לדברי ברקת בשמונה השנים בהן כיהן אובמה כנשיא חלה התדרדרות משמעותית ביחסי הידידות בין המדינות. שיאה של התדרדרות זו מיוחסת להצבעה באו"ם נגד ההתנחלויות, בה נמנעה ארה"ב מלתמוך בישראל ואף הובילה את המהלך מאחורי הקלעים.

תולים את דגל ארה"ב. צילום: גרשון אלינסון/פלאש90
תולים את דגל ארה"ב. צילום: גרשון אלינסון/פלאש90

ברקת: "אחרי שמונה השנים השחונות הגיע ידיד אמת לבית הלבן. אני, יחד עם כל אזרחי ישראל, מברך את הנשיא הנבחר דונלד טראמפ עם היבחרו למנהיג העולם החופשי ומודה לו על תמיכתו בישראל ועל מאמציו להעברת השגרירות לירושלים."

ראש עיריית ירושלים הסביר: "הקריאה לאזרחי ישראל מגיעה על רקע ההתנגדות העזה למהלך מצד אויבי ישראל המבקשים את רעתנו. אפנה לכל קצוות החברה הישראלית ויחד נאותת לגורמים בוושינגטון כי הידידה הגדולה ביותר של ארה"ב עדיין כאן”.

ברקת חתם את דבריו כשאמר "ביחד נשיב את יחסי ארה"ב-ישראל לגדולתם", תוך קריצה לסיסמת הבחירות של טראמפ.

אובמה נפרד מהבית הלבן

אתמול (ד') קיים נשיא ארה"ב היוצא, ברק אובמה, את מסיבת העיתונאים האחרונה שלו כנשיא.

לפי הפרסום ב"ערוץ 7", במהלך מסיבת העיתונאים התייחס אובמה לישראל כשציין שהוא מודאג באופן עמוק מהסכסוך הישראלי-פלסטיני ושעשה כל שבכיכולתו על מנת להביא להתקדמות בנושא.

אובמה דיבר ברוח הדברים של נאום קרי כשאמר: "אין אפשרות להמשיך את הסטטוס קוו בין ישראל והפלסטינים כי הוא רע לשני הצדדים. מנגד, אי אפשר לכפות שלום אלא רק לנסות לעזור להשיג אותו".

אובמה נואם למען קלינטון בעצרת בחירות בנובמבר. צילום: נועם רבקין פנטון, פלאש 90
טוען כי העברת השגרירות תביא לפיצוץ. הנשיא אובמה. צילום: נועם רבקין פנטון, פלאש 90

הנשיא היוצא הזהיר כי אם רעיון שתי המדינות ירד מהפרק אז הוא לא רואה דרך "שמדינת ישראל תישאר יהודית ודמוקרטית. זה הפתרון היחיד והישראלים והפלסטינים יודעים זאת היטב".

בנושא העברה אפשרית של השגרירות אמר אובמה כי "מדובר בצעד חד צדדי שעלול להביא לפיצוץ. נעקוב ונראה אם הגישה של טראמפ תוכיח את עצמה".

על ההחלטה של הממשל שלא להטיל וטו על ההחלטה נגד הבנייה ביהודה ושומרון, למרות הביקורת אמר: "חשוב היה לנו להעביר את המסר הזה לישראל ולציין בפניה שמה שהיא עושה בהתנחלויות יקשה על הוצאה לפועל של פיתרון שתי המדינות".

 

 

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם