אחריה שנודע הבוקר (ה') כי אלונה ברקת, בעליה של קבוצת הפועל באר שבע, תוצב במקום השלישי ברשימת הימין החדש, היא כינסה בתל אביב מסיבת עיתונאים של ההכרזה הרשמית. על פי הדיווח, בנט ושקד פנו לברקת והציעו לה להצטרף במקום ריאלי לרשימה, וברקת השיבה בחיוב.

"אני שמחה נרגשת וכמובן מודה על ההזדמנות להצטרף לצוות של חולמים ומאמינים, ומצד שני עושים ומגשימים", אמרה ברקת. "כשהציעו לי להצטרף הייתי מופתעת. לא תיכננתי ולא ביקשתי זאת מידם", היא סיפרה. "הייתה לי התלבטות קשה אבל ראיתי את ההזדמנות לעשות איתם שינוי חברתי, לקחת את השינוי שעשינו בבאר שבע ולהביא אותו לכלל ישראל".

ברקת מצטרפת לשלישיה הפותחת של 'הימין החדש'. צילום: תומר ניוברג, פלאש 90

 

לדבריה, אוהדים הפועל באר שבע "הובילו אותנו בדרך של צניעות ודרך ארץ, של דבקות ונחישות, דרך שאני לוקחת אתי למסע החדש. ישראל צריכה תיקון חברתי. כולנו מרגישים זאת. אסור לנו להשאיר אף ילד מאחור. אנחנו חייבים לפעול כדי שכל ילד בישראל ידע שכל חלום הוא אפשרי שכל הישג הוא בהישג יד אם רק ירצה, יאמין ויעבוד קשה".

"דרך הימין החדש היא דרכי ואמונתי"

"אני מאמינה בדרך הימין החדש שהיא דרכי ואמונתי", אמרה. "אני מאמינה בזכותנו הנצחית על ארץ ישראל ובחובתנו לעובדה ולשומרה. אני מאמינה בדרך השיתוף והחיבור של כל חלקי העם, דתיים וחילוניים, בעלי רקע שונה ומגוון, כי כולנו רקמה אנושית אחת".

השר נפתלי בנט מצידו קידם את פניה למפלגה ואמר כי "היא לימדה אותנו שבעקשנות והתמדה אפשר להביא קבוצת כדורגל ממעמקי ליגה שנייה לאליפות". השרה שקד הוסיפה מצידה כי "אלונה משלימה אותנו. היא החליטה לעשות מהפכה חברתית דווקא באר שבע, שחרגה מתחום הכדורגל והספורט. היא הוכיחה שלאיש אין מונופול על ההצלחה".

מוקדם יותר היום כינסה ברקת, בעליה של הפועל באר שבע היוצאת, מסיבת עיתונאים והודתה לאוהדי הקבוצה על תמיכתה בה לאורך השנים. "החלטתי להיענות לקריאה ולהביא את הערכים שלנו לזירה הציבורית". ברקת הוסיפה ואמרה כי היא "פונה לדרך חדשה" אך תמשיך לעמוד מאחורי הפועל באר שבע. עם זאת, ברקת הבהירה כי לא תעסוק בניהול השוטף של המועדון.

ברקת הפכה את הפועל באר שבע לקבוצת הכדורגל המובילה בארץ עם שלוש זכיות רצופות באליפות המדינה, לאחר שרכשה אותה בשנת 2007. היא רעייתו של אלי ברקת  וגיסתו של ניר ברקת, ראש עיריית ירושלים לשעבר, שנבחר אתמול בפריימריז של הליכוד והשתלב בעשירייה הראשונה.

ברקת בפועל באר שבע. צילום: פלאש 90

 

אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20