שוטרים מחוץ לבית משפחת המרגל הרוסי סקריפאל, היום. צילום: רויטרס

המשבר ביחסי רוסיה בריטניה מוסיף להעמיק. היום (ה') פרסמו חוקרי משטרת בריטניה כי הצליחו לגלות את זהותם של הגורמים שהיו מעורבים בהרעלת המרגל הכפול סרגיי סקריפאל וביתו יוליה במתקפת גז עצבים שהתרחשה בחודש מרץ האחרון.

החוקרים הבריטיים חשפו כי הצליחו לעלות על זהות המרעילים באמצעות הצלבת תיעוד מצלמות האבטחה עם רישומי כניסה למדינה מאותה העת. כ-5000 שעות של צילומי אבטחה הובילו לפריצת הדרך בחקירה לפיה המרעילים הנם רוסים ואשר ככל הנראה מופעלים על ידי סוכני שירות מודיעין צבאית רוסית המוכרת בשם GRU.

לפני מספר ימים פרסם עיתון הניו יורק טיימס כי בחקירה נוטלים חלק חוקרים בריטיים ואמריקניים, וכי יש שיתוף פעולה בין המדינות בנוגע למעורבותה של רוסיה בענייני הפנים שלהן. לפני כעשרה ימים נפטרה סטגרס רוולי בת הארבעים וארבע בעוד שבן זוגה עדיין מאושפז במצב קשה, ככל הנראה בעקבות הרעלה נוספת מאותו חומר כימי.

לאחר פסגת ולדימיר פוטין עם מקבילו האמריקני דונלד טראמפ, התראיין הנשיא הרוסי לרשת האמריקנית FOX NEWS והתנער ממעורבותה של רוסיה בתקרית. נראה כי למרות החיבוק החם שלו זכתה רוסיה ממדינות העולם אחרי שאירחה מונדיאל מוצלח, המעורבות של רוסיה בענייני הפנים של מדינות אחרות עלול להוביל למשברים נוספים.

ספי פישמן

ספי פישמן

תחקירן, ערוץ 20