ח"כ איתן ברושי מאיים היום (שני) "לפעול משפטית" נגד יו"ר מפלגת העבודה אבי גבאי. האיום, בעקבות החלטתו של גבאי להשעות את ברושי ולדרוש ממנו להתפטר לאלתר בעקבות הפרסום על כך שהטריד מינית אישה לפני 15 שנה.

ח"כ איתן ברושי. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

 

אתמול התפרסם כי גבאי דרש מברושי להתפטר: "שוחחתי הערב עם ח"כ ברושי והודעתי לו על השעייתו לאלתר מפעילות במפלגה, ודרשתי ממנו לקבל אחריות על מעשיו המבישים ולפרוש מהכנסת", אמר גבאי. "אין לעברייני מין מקום ברחוב או בכנסת". ברושי כאמור השיב: "אין לי שום כוונה להתפטר, לא עשיתי כלום".

יו"ר המחנה הציוני אבי גבאי. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

 

במכתב שנשלח היום לגבאי מטעמו של ברושי נכתב: "הנך נדרש לפרסם מידית הודעה, גם באמצעות יישומון "טוויטר", שבה תחזור בך מהודעת ההשעיה לאלתר ותתנצל בפני מרשי על פעולה חפוזה ונמהרת, שנעשתה בחוסר סמכות".

"היה ולא תעשה כן עד לשעה 21:00 היום, ייאלץ מרשי לנקוט נגדך הליכים משפטיים במוסדות המפלגה, וזאת מעבר לנזקים שכבר גרמת לו במעשיך ובמילותיך", נכתב.

על כך השיב היו"ר גבאי מצידו: "מרחב ציבורי בטוח ומוגן לנשים היא מטרה שנמשיך להילחם עליה. ניסיונות הפחדה לא ישפיעו בעניין".

עו"ד אילן בומבך, בא כוחו של ח"כ איתן ברושי, מסר בתגובה: "צר לנו שיו"ר מפלגת העבודה מר אבי גבאי בחר שלא לרדת מהעץ הגבוה עליו טיפס, ולא התנצל בפני ח"כ איתן ברושי על שכינה אותו "עבריין מין". כמובטח וכאמור במכתב שנשלח מוקדם יותר למר גבאי, ביממה הקרובה תוגש תביעת דיבה בגין הוצאת לשון הרע כנגד אבי גבאי".

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20