אחרי ירי הרקטות לעבר ישראל, כוחותינו תקפו הלילה באמצעות מטוסי קרב של חיל האוויר תשתית טרור מרכזית ברצועת עזה. "צה"ל ימשיך וינקוט בכל האמצעים העומדים לרשותו מעל ומתחת לקרקע לסיכול ניסיונות פגיעה בתושבי מדינת ישראל", נמסר מדובר צה"ל. "אנו ערוכים ומוכנים למגוון תרחישים ונפעל מול כל ניסיון להפר את הריבונות הישראלית".

קודם לכן דיווחו הפלסטינים על שיגור רביעי במספר היום (ד') של רקטה משטח רצועת עזה, אולם בצה"ל לא אישרו את הדיווחים. מוקדם יותר הערב זוהה שיגור משטח הרצועה לעבר שטח ישראל, זוהתה נפילה בשטח פתוח במועצה האזורית אשכול. לא נגרם נזק ואין נפגעים. "צבע אדום הופעל במרחב שבו זוהתה הנפילה", נמסר אז מצה"ל.

ירי רקטה מצפון רצועת עזה במהלך מבצע צוק איתן. צילום: רויטרס
ירי רקטה מצפון רצועת עזה במהלך מבצע צוק איתן. צילום: רויטרס

 

רקטה נוספת נפלה סמוך לשעה 14:00 בשטח פתוח במועצה האזורית אשכול. לא נשמעה אזעקה. הנפילה זוהתה בשטח פתוח סמוך לגדר המערכת באזור המועצה האזורית אשכול, ללא צורך בהפעלת צבע אדום. "לאחר סריקות שביצעו כוחות צה"ל לא אותרו בשלב זה נפילות משני האירועים שהתרחשו מוקדם יותר היום", מוסר הערב דובר צה"ל.

בשעות הבוקר זוהתה נפילה נוספת, גם היא בשטח פתוח סמוך לגבול במועצה האזורית אשכול ולא הופעלה התרעה. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.

"לצערנו, נערכנו לאפשרות לירי לכיווננו על רקע גילוי המנהרה, הקמת המכשול והכרזת טראמפ", אמר ראש המועצה האזורית אשכול, גדי ירקוני. "אנחנו לא מוכנים שירי יהיה שגרת חיינו וסומכים על הצבא ועל הגורמים המדיניים שיפעלו בשיקול דעת ובאופן שיחזיר את ההרתעה ולא יגרור להסלמה מיותרת באזור. אנו ממשיכים בשגרת חיינו ואין שינוי בהנחיות".

נועם אמיר

נועם אמיר

כתב ערוץ 20 לענייני צבא וביטחון