אלחנדרו דומינגס, נשיא פדרציית הכדורגל של דרום אמריקה וסגן נשיא פיפ"א, חשף במהלך סוף השבוע כי הארגון שוקל לערוך את טורניר הכדורגל היוקרתי בעולם – המונדיאל – פעם בשנתיים במקום כל ארבע שנים כנהוג, כך דווח באתר החדשות 'אינדפנדנט' הבריטי.

הרעיון לצמצם את פערי הזמן בין טורניר לטורניר נדון כבר בעבר על ידי נשיא פיפ"א הפורש ספ בלאטר, אולם הוא לא זכה לתמיכה הגופים האחרים. כיום, אחרי שההתאחדות הכדורגל של דרום אמריקה הודיעה כי תתמוך ברעיון, יש סיכוי גדול יותר לתקדים היסטורי – החלטה שיכולה להרעיד את הכדורגל העולמי.

משרדי פיפ"א. צילום: רויטרס

 

כידוע, לאירופה יש כיום שני טורנירים גדולים: אליפות אירופה וליגת האומות. פיפ"א, לעומת זאת, מארגנת טורניר רק פעם בארבע שנים.

דומינגס הסביר: "אני אף פעם לא אומר לא, אני תמיד אומר למה לא?", והוסיף "תמיד תמכנו בליגת אומות עולמית, לא רק אירופית, והצענו מפעל כזה לפיפ"א".

לדבריו, "אם נישאר בפורמט הישן, הרבה כדורגלנים לא יוכלו לשחק יותר משני מונדיאלים בקריירה שלהם. יש לנו הזדמנות לתת להם לשחק יותר פעמים בטורניר הכי יוקרתי שיש לכדורגל להציע. פיפ"א פשוט צריכה להחליט – או להוסיף ליגת אומות עולמית כל שנתיים או להחליט על מונדיאל פעם בשנתיים".

ארגון פיפ"א, או בשמו המלא הפדרציה הבינלאומית לכדורגל, הוא התאחדות הספורט הבינלאומית המנהלת את ענף הכדורגל, קטרגל וכדורגל חופים בעולם. היא מאגדת למעלה מ-200 התאחדויות כדורגל לאומיות ומשרדיה נמצאים בציריך, שווייץ.

לינור בר-אל

לינור בר-אל