הבוקר (ג') יצאה הנחיה מפיקוד דרום לפיה כל המיזמים הקבלניים במחנה ייפסקו, זאת בעקבות גל הגניבות בבסיסים בדרום. לפי הודעה שהועברה בבסיס נאמר כי "יצאה הנחייה מהפיקוד כל עצירת כלל הפרויקטים הקבלניים במחנות הפיקוד עד להודעה החדשה. לפיכך חל איסור כניסת קבלנים למחנה קציעות, לרבות אלו המופיעים ברשימה בחמ״ל". עוד הודגש כי מדובר ב"כל הקבלנים במחנה מכל אתרי העבודה" וכי "החל מהיום ועד ההודעה החדש אין כניסת קבלנים למחנה לשום פעילות, גם לא להורדת ציוד ולצאת".

מתוך 'לפני כולם'. ימים א'-ה' ב-19:30
אתמול פורסם באתר ערוץ 20 כי הרמטכ"ל הורה לקיים מיפוי נרחב בבסיסי צה"ל. גורם צבאי בכיר אמר לערוץ 20 כי "עדיין מתקיימת חקירת מצ״ח, אך הוחלט לעשות מיפוי של כל הנשקיות בצה"ל ולהשקיע 15 מליון שקלים באמצעי מיגון מתקדמים הכוללים מצלמות, מנעולים, גדרות מערכות זיהוי ועוד". בצה״ל רואים בחומרה רבה את העליה בגניבות נשק ולאחרונה הוחלט להחמיר את הוראות הפתיחה באש באירוע גניבת אמל״ח חי עד למצב של לעבר רגלי החשודים.

כזכור, בשבוע שעבר חשף ערוץ 20 כי עשרות נשקים מסוג מיקרו תבור נגנבו בלילה מבסיס שדה תימן בו שוהים חיילי גבעתי. צה"ל פתח בחקירה וערך סריקות נרחבות אחר חוליית הגנבים. עפ"י המידע שהתקבל, הגנבים ניסרו את המנעול הישן, פרצו לבסיס, גנבו את הנשקים ושמו מנעול חדש. השומר שאמור היה לוודא שהמקום נעול, לא שם לב לחילוף המנעולים והנשקים נגנבו. עוד נודע כי צה"ל הוריד הנחייה לכל הפיקודים לפיה יש להציב כספת קטנה בכל נשקייה ולפרק  את המכלול של הנשק בסוף כל יום ולהכניסו לכספת.

מדובר צה"ל נמסר כי "במהלך ביקורות שבוצעו בשבועות האחרונים, עלו ממצאים על חריגות בנהלי העסקת הקבלנים. בעקבות כך, החליט סגן הרמטכ״ל על הפסקת העבודות עד לתיקון הליקויים. העבודות יחודשו בהקדם על פי הפקודות והנהלים".

רפאל חיון

רפאל חיון

מתעסק בכל מה שקשור לבטחון בארץ ובעולם.
רפאל חיון