פורום 'בוחרים בחיים' של המשפחות השכולות, בשיתוף תנועת 'אם תרצו', פנה אתמול (ג') לראש עיריית חולון בבקשה לבטל את הופעתו של יהונתן גפן בבית 'יד לבנים' בעיר, בעקבות תמיכתו במחבלת עאהד תמימי וההזדהות שהביע הבנה כלפי פיגועים של "שאהידים". היום הודיע כי הוא נעתר לבקשתם והמופע של גפן "שיחות שלא נענו" יתקיים לבסוף באולם במרכז לתיאטרון בובות בחולון ביום רביעי.

יהונתן גפן. צילום: תומר נויברג, פלאש 90

 

בראיון אתמול לחדשות 20, אמר עיאסם עות'אמן, אביו של יוסף מאבו גוש שנרצח בפיגוע בהר אדר, כי דבריו של גפן פוגעים במשפחות השכולות. "ליהונתן גפן יש ילד לחבק לי נשארו רק בגדים", אמר בכאב. באופן אירוני, פנה האב השכול הערבי לגפן במהלך הראיון ואמר לו: "בני נהרג על מנת להגן על יהודים. אתה לא מבין את הסכסוך היהודי – ערבי". מוקדם יותר עמד עות'אמן ליד קבר בנו וקרא לגפן: "איך יש לך לב? אתה מעודד מחבלת כמו תמימי באמירות מטופשות ומעודד שהידים. לא יהיה שלום, אתה משלה את עצמך, תחשוב עוד הפעם". הוא אף הציע לאמן כי "אם אתה כל כך מאמין בזכותם, תארוז תיק ותעזוב את הארץ".

קברו של יוסף עות'מאן שנרצח בפיגוע בהר אדר

 

הרצל ומירב חג'אג', הוריה של סגן שיר חג'אג' הי"ד ומראשי פורום 'בוחרים בחיים' של המשפחות השכולות, בירכו על החלטה להזיז את המופע לאולם אחר ואמרו כי "היה ראוי שמופע אבסורדי כמו של גפן לא יתקיים כלל וכלל. כל אמירות מעין אלה פוגעות פגיעה אנושה במשפחות השכולות".

לדבריהם, "פורום 'בוחרים בחיים' ימשיך להיאבק ללא לאות כדי להפסיק את תיאטרוני האבסורד המובלים על ידי ארגוני הדה לגיטימציה ושונאי ישראל".

הוריה של שיר חג'אג'

 

חגי סימן טוב

חגי סימן טוב