אלימות, גז מדמיע ואבדן שליטה מוחלט. גמר גביע הליברטאדורס, אליפות דרום אמריקה לקבוצות, נדחה ב-24 שעות בשל אירועים אלימים.

גמר הליברטדורס מפגיש השנה בין שני המועדונים הגדולים בארגנטינה, ריבר פלייט ובוקה ג'וניורס, למפגש 'סופר קלאסיקו' על הבמה הגדולה ביותר ביבשת. לאור הדם הרע בין הקבוצות והמעמד ההיסטורי, שררה אווירה מתוחה עוד לפני המשחק.

המשחק שאמור היה להתקיים אמש (שבת), נדחה ב-24 שעות בשל אירועים אלימים, ויתקיים ביום ראשון ב-22:00 (שעון ישראל).

 

הדחיה הוכרזה אחרי שבמהלך יום שבת דחו את שעת המשחק פעמיים, עקב אירועים חריגים במיוחד שכללו תקיפה של האוטובוס של שחקני בוקה על ידי אוהדי ריבר, גז מדמיע ושחקנים שפונו לבית חולים.

61,688 אלף אוהדי ריבר פלייט שכבר נכנסו לאצטדיון, חזרו הביתה מבלי שראו אפילו דקה אחת של משחק כדורגל.


מהלך האירועים


עוד לפני המשחק, הוחלט באופן תמוה שהקהל של בוקה ג'וניורס, הקבוצה האורחת, לא יורשה להיכנס לאצטדיון ובכך הובטח כי רק לקבוצה הביתית, ריבר פלייט, יהיה קהל.

במקביל, האוטובוס של שחקני בוקה שהיה בדרכו לאצטדיון, עבר דרך רחובות העיר הומי האוהדים הביתיים וללא ליווי משטרתי, והותקף בהשלכת חפצים ואבנים. עם כניסתו למתחם האצטדיון החלה התפרעות נוספת במסגרתה נשברו חלונות האוטובוס וחלק מהשחקנים אף נפצעו.  

 

המשטרה, שניסתה להרגיע את הרוחות, סיבכה את המצב עוד יותר כאשר בניסיון לפזר את ההפגנה פוזר גז פלפל שפגע גם בשחקני בוקה, והצריך לשלוח אותם לטיפול רפואי.

בתום האירועים טען כוכבה של בוקה, קרלוס טבס, כי הוא וכמה מחבריו נפגעו מהגז והתקשו בנשימה, ואמר כי "במצב העניינים הנוכחי יהיה בלתי אפשרי לקיים את המשחק".

החל מאותו רגע החלו שעות ארוכות של מאבקים בין הנהלות שתי הקבוצות שגררו שתי דחיות בשעת המשחק, כאשר שחקני בוקה ממשיכים בסירובם לקיים את המשחק, מה שהוביל להתערבותו של נשיא התאחדות הכדורגל הבין לאומית פיפ"א שאיים עליהם בהפסד טכני.

חצי שעה לפני מועד תחילת המשחק כפי שנקבע אחרי שתי הדחיות, יצא קרלוס טבס אל העיתונאים והסביר כי "אף אחד משחקני ריבר לא ניגש אלינו לשאול מה שלומנו. אנחנו מפחדים", אמר כוכב בוקה והוסיף: "מכריחים אותנו לשחק ואנחנו לא במצב שאנחנו כשירים לשחק".

עם הגעת שעת המשחק הוציאה התאחדות הכדורגל הדרום אמריקאית הודעה לפיה המשחק נדחה ב-24 שעות. האם זהו הסיפור? נצטרך להמתין לשעה 22:00.

 

אלון מליק

אלון מליק