פרסום ראשון: נהג קו 104 בחברת "דן" שתועד לפני כשבועיים מקלל ויורק על נוסעת, יפוטר מיד לאחר החג. המשטרה זימנה את הנהג למספר חקירות ולעימות אל מול הנוסעת המתלוננת, שם לפי מקור בכיר, עלו סתירות בגרסה שסיפק הנהג.

מיד לאחר המקרה שפורסם לראשונה באתר ערוץ 20, זומן הנהג לשימוע במשרדי החברה ואף נדרש לעמוד בפני ועדת משמעת, הנהג בתגובה הודיעה ל"דן" כי במידה ועליו לעמוד בפני ועדת משמעת, הוא מעדיף לסיים את עבודתו. מפרטים שהגיעו לידינו עולה כי מדובר בנהג חדש ב"דן" שהחל את העסקתו בחברה לפני כשלושה חודשים.

מחברת "דן" נמסר בתגובה: "ההליך נמשך כמקובל וכמתחייב, לאחר החג נעדכן בהחלטה הרשמית".

צילום מסך

 

כזכור, מ', שנסעה על הקו, תיארה בפני ערוץ 20 את השתלשלות האירועים: "עליתי לקו 104 שיצא מתל השומר בשעה 14:45, שהופעל על ידי נהג אוטובוס בשם סאמר. כשהאוטובוס עצר בתחנה באלנבי בתל אביב, עלו שתי נוסעות ושילמו לנהג, אישה מבוגרת ביקשה לשלם תעריף של אזרח ותיק והנהג בתגובה זרק עליהן את העודף".

הנהג ראה את הסלולר מתעד – וירק

לאחר שהנהג שם לב שהוא מתועד, הוא "התחיל לצעוק, לקלל אותי ולעשות תנועות מגונות עם הידיים", סיפרה. מ' נותרה לבדה עם הנהג המאיים, שלפתע פנה אליה והראה לה תנועה מגונה וקינח ביריקה. "הנהג הסתובב אליי וירק לעברי בתגובה לכך שצילמתי אותו ואז התחיל לצעוק שכמעט עשה תאונה בגללי. לפני שהגענו לתחנה בנורדאו, בבן יהודה 238, עצר הנהג את האוטובוס באמצע הכביש, נעל את דלתות האוטובוס ואמר לילדים, לנשים ולשני הגברים שנכחו שאף אחד לא יורד עד שמשטרה לא מגיעה".

נסיעה מהגיהנום2

 

מ' העידה אז כי, "הנהג כלא את כל הנוסעים כבני ערובה ולא נתן לנו לצאת במשך דקות ארוכות בהן הנשים והילדים בהיסטריה ובוכים, ושני הגברים באוטובוס מנסים להרגיע את הנהג. אני המשכתי לצלם, הנהג ירק עליי שוב ואז תקף אותי פיזית וגרם לי לחבלות".

השוטר שהגיע גבה ממ' עדות, והיא כאמור הגישה תלונה במשטרה. לדבריה, החוקר קבע בהתאם לתיאור האירוע כי מדובר בתקיפה סתם, באיומים ובכליאת שווא. עוד נודע לערוץ 20 כי הנהג זומן לחקירה, קיבל צו הרחקה וחקירה כנגדו מתנהלת. מ' אמרה: "ממש בהלם, לא חשבתי שנסיעה באוטובוס יכולה להסתיים כך".

לירן לוי

לירן לוי

כתב לענייני משטרה ומשפט, ערוץ 20
לירן לוי