ג'קי בן זקן בבית המשפט. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
ג'קי בן זקן. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

 

ג’קי בן זקן, הבעלים הלא רשמי של מ.ס. אשדוד, יכול להפקיד ערבויות לטובת הקבוצה מליגת העל למרות שהוא מרצה עונש מאסר בפועל. בעקבות הביקורת הגדולה בתקשורת נגד ההתאחדות לכדורגל שמתעלמת זו תקופה ארוכה מהעובדה שבן זקן מנהל את מ.ס. אשדוד מהכלא ואף מפקיד ערבויות בבקרה כדי להעביר את תקציב הקבוצה, החליטו בהתאחדות, לפני פתיחת חלון העברות הנוכחי לבדוק האם מבחינה משפטית ניתן למנוע ממנו להפקיד ערבויות בבקרה.

בהתאם לחוות הדעת שקיבלו ראשי ההתאחדות נאמר להם כי מבחינה משפטית לא ניתן להעמיד לדין את בן זקן או את הקבוצה על כך שהוא מנהל את המועדון מהכלא כיוון שמבחינה רשמית, איש העסקים אינו רשום כבעלים, כמורשה חתימה או כל תפקיד אחר במועדון. בהתאחדות מודעים כי בן זקן מנהל את אשדוד אולם לא ניתן לפעול בנושא. ההצעה שעלתה בהתאחדות כדי למנוע ממנו לנהל את הקבוצה הייתה שהבקרה התקציבית לא תקבל ממנו ערבויות ובכך מ.ס. אשדוד תיאלץ למצוא חלופות או שלא תעביר את התקציב והשחקנים בחלון הנוכחי בבקרה.

סופגים ביקורת. יו"ר ההתאחדות לכדורגל עופר עיני. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
סופגים ביקורת. יו"ר ההתאחדות לכדורגל עופר עיני. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

 

במשרד המשפטים השיבו להתאחדות לכדורגל כי מבחינה חוקית אין מניעה לאדם היושב בכלא להפקיד ערבויות כספיות. גם רשם העמותות אליו ההתאחדות לכדורגל, כעמותה, כפופה, וגם במשרד המשפטים הבהיר להתאחדות כי ג’קי בן זקן רשאי להפקיד ערבויות בבקרה מחשבונו הפרטי או מהחברות שבבעלותו לטובת מ.ס. אשדוד. תובע ההתאחדות, עו״ד ניר רשף, הבהיר כי לא ניתן להעמיד את בן זקן לדין על כך שהוא מנהל את הקבוצה מכיוון שהוא אינו נושא תפקיד רשמי במועדון.

יש לציין כי חוות הדעת שקיבלה ההתאחדות לכדורגל ממשרד המשפטים, תואמת לחלוטין את הגישה של קברניטי ההתאחדות שלא להתעמת עם בעלי הקבוצות שהורשעו. בהתאחדות היו מרוצים מההחלטה ומבחינתם הם רק ממתינים ליציאתו של בן זקן מהכלא ולסיום עונשו אלי טביב שהורחק לשנתיים מניהול מועדון בית״ר ירושלים. גם העובדה שבחודש אוגוסט הקרוב ייערכו הבחירות לראשות ההתאחדות לכדורגל, יש רצון לא לפתוח במאבקים משפטיים נגד טביב ובן זקן שהקולות של קבוצתם בבחירות חשובות מאוד.

‫משה בוקר‬‎

‫משה בוקר‬‎

כתב הספורט של אתר ערוץ 20