חילוץ פצועים באסון בנחל צפית

 

משרד החינוך בשיתוף עם משרד הביטחון ומועצת המכינות הקדם צבאיות, יקים ועדה להסדרת פעילויות החוץ של המכינות. בעקבות אסון הערבה הודיע משרד החינוך על הקמתה של ועדה בראשות מנכ"ל המשרד, שמואל אבואב, בה ישתתפו נציגי משרד הביטחון ומועצת המכינות הקדם צבאיות.

לנוכח האסון הקשה, במהלכו נהרגו עשרה נערות ונערים, נדרש טיפול מעמיק ויסודי בהסדרת פעילויות החוץ של המכינות לצורך המשך פעילותן. הוועדה תבחן מיסודם של נהלים ופיקוח בנושא, בדגש על טיולים ברחבי הארץ, כדי שאלה יתקיימו באופן מסודר ובטוח.

כיום, המכינות הקדם צבאיות מתוקצבות על ידי משרדי החינוך והביטחון, כאשר כל אחד מתקצבם בשיעור של 50%. עם זאת, סוגיית הפיקוח על פעילויות חוץ (לרבות טיולים) לא הוגדרה בחוק המכינות הקדם צבאיות משנת 2008, ובתקנות שתוקנו לחוק בשנת 2009.

ממשרד החינוך נמסר: "מכינות הקדם צבאיות חשיבות ערכית וחינוכית ראשונה במעלה ויש לפעול לשמירה על פעילותן. מאז נוסדו לפני 25 שנים, הן מהוות אבן שואבת לפעילות ציונית, יהודית ודמוקרטית בקרב הדור הצעיר, מחזקות את אהבת הארץ ומטפחות את העתודה של הפיקוד הצבאי ושל המנהיגות בישראל".

"צוותי המשרדים ומועצת המכינות הקדם צבאיות מתייחדים עם משפחות ההרוגים והפצועים בשעתן הקשה, וימשיכו ללוות אותן ככל שיידרש בהמשך הדרך".

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם