אחרי שבית המשפט העליון החליט לקבל את עמדת ראש עיריית תל אביב, רון חולדאי, לפיה העבודות לבניית גשר יהודית יבוצעו בשבת, ייסגרו נתיבי איילון שמתחתיו לכיוון צפון ביום שישי הקרוב מהשעה 17:00 ועד מוצאי שבת ב-17:00, כחלק מהתכנון לבצע את העבודות במהלך שישה סופי שבוע.

אחד החלקים שירכיבו את גשר יהודית ויונח ביום שישי הקרוב במסגרת העבודות

 

הגשר אמור לחבר עבור הולכי רגל ורוכבי אופניים רגילים את מזרח תל אביב עם מערבה ולאפשר לתושבי רמת גן וגבעתיים להגיע ללא רכב למרכז ת"א. מה שצפוי להביא להפחתה בעומס הרכבים בתוך גוש דן.

"כפי שחזרתי ואמרתי – גשר יהודית קום יקום", אמר חולדאי לאחר קבלת העתירה. "שר התחבורה נאלץ לרדת מהעץ, לחזור בו ולהורות על המשך העבודות. חבל שפרויקט כה חשוב לציבור עוכב בגלל סיבות פוליטיות".

בתגובה להחלטת בג"ץ, שוחח יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני (יהדות התורה), עם שר התחבורה כץ, שניסה למנוע את העבודות הללו, ואמר לו כי השבת לא ניתנה לעם ישראל כדי לחללה ולעשות בה עבודות שיפוצים. "בכל מקרה, נבחן חוק שימנע את העבודות הללו בשבתות ובמועדי ישראל", הבטיח ח"כ גפני.

אחד החלקים שירכיבו את גשר יהודית ויונח ביום שישי הקרוב במסגרת העבודות

 

גם ח"כ יעקב אשר אמר לעיתון 'יתד' כי "שוב החלטות שופטי בג"ץ מבוססות על השקפת עולמם הרחוקה מערכי היהדות". לדבריו, "להיטות יתר של ראש עיריית ת"א ופקידיו לבצע את הבנייה בשבת מבלי לשקול את ביצוע העבודות בזמנים אחרים, השפיעה גם על השופטים".

ממשרד התחבורה נמסר כי "בניגוד להודעה שפורסמה על ידי עיריית תל אביב. בג"ץ קיבל את עמדת משרד התחבורה בכל הנוגע להקמת גשר יהודית וכל העקרונות שנקבעו על ידי שר התחבורה והמודיעין ישראל כץ נשמרו במלואן.

"בניגוד להודעת ראש עיריית תל אביב רון חולדאי, שלושת העקרונות שנקבעו על ידי השר כץ יושמו באופן מלא: דחייה של חצי שנה בביצוע העבודות, ביטול התוכנית לחסימה נפרדת להקמת הגשר וביצוע העבודות להקמת גשר יהודית במועדי העבודות לחשמול קו הרכבת ירושלים-תל אביב".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20