ילדיהם של בני הזוג יהודה ותמר כדורי שנרצחו ברצח הכפול בארמון הנציב בירושלים ערכו היום (רביעי) מסיבת עיתונאים במשרדו של עו"ד איתמר בן גביר.

לדברי עו"ד בן גביר, "לפני כשלושה שבועות נרצחו ברצח מזוויע בני הזוג כדורי. בני המשפחה שנמצאים כאן שיתפו פעולה באופן מלא עם המשטרה. כל בקשה שהתבקשה על ידה נענתה. אנו מעריכים את המשטרה, אבל מצד שני לא יכולים להתעלם מתופעות של אטימות של שרירות ושל משטרה שנרדמת בשמירה והולכת לחפש מתחת לפנס במקומות כי קלים".

זירת הרצח בשכונת ארמון הנציב. צילום: נועם רבקין פנטון, פלאש 90

 

לדבריו, ובכפוף לצו איסור הפרסום על הפרשה, "יומיים לפני הרצח היה אירוע דקירה של נערה באותו אזור. המרחק בין הבית של ההורים לכפר השכן זה מרחק כמה מאות מטרים בודדים. אנו טוענים היום טענה קשה – השב"כ לא עשה מה שהיה צריך לעשות. אנו ידועים שיש בידי המשטרה פריט חקירתי אך משום מה השב"כ כמעט נמנע מלבדוק אותו.

התחושה היא שהחקירה נמצאת במבוי סתום והילדים כאן בברירת מחדל. אנו דורשים שהפריט ייבדק על ידי שב"כ. יש כיוון לאומני ולמרות זאת השב"כ לא עושה מה שצריך וההתנהלות הזו לא ברורה לי. אנו גם דורשים שהמשטרה תפסיק להתנהל באטימות כלפי המשפחה והילדים. הילדים עוברים טראומה קשה. העולם שלהם חרב עליהם".

"אטימות מוחלטת מצד הרשויות"

ניתאי, בנם של בני הזוג אמר: לפני "שלושה שבועות פקד את עמי אסון לאומי בכללות ואת משפחת כדורי אסון פרטני. אבל יש עוד סיפור שהעולם לא מכיר. וזו ההתמודדות המאוד לא נעימה ולא פשוטה שאני והאחים שלי עוברים.

חוץ מהאסון הנורא, התמודדות לא פשוטה של אטימות מוחלטת מצד הרשויות. שרתתי שלוש שנים בצבא, אנחנו אזרחים שומרי חוק שמחפשים את האמת.

אנחנו מחכים יותר מכל אדם בעולם שימצא הרוצח השפל והאכזרי, שביצע את הטבח הנורא, ומבקשים בתור אזרחים שומרי חוק שגורמי הביטחון הרלוונטיים יחקרו. בבקשה, לפני שיקרה עוד אסון נורא. אנחנו מתפללים שהאמת תצא לאור.

בתוך כל הצער אני רוצה להודות ל-99.9 אחוז מעמי שגילו לב יהודי. תמכו בנו בייעוץ ורגשית. מתפללים שהלב היהודי הזה ינצח ונצא מחוזקים".

נתן, אחיו, הוסיף "אבא שלי היה איש חסד ממדרגה ראשונה היה לו משרד רואה חשבון. הוא החזיק ותמך במאות מוסדות וגם בנו אישית. הנשים שלנו עובדות שם. אבא משלם לנו משכנתאות וכל מה שצריכים. יש לנו ילדים שקרויים על שם ההורים שלנו. ויום אחד בהיר אין לנו אבא ואמא.

הדרישה היא שיפסיקו להירדם בשמירה ולא יפסיקו לחקור – המינימום זה לדרוש שהשב"כ יעבוד במלוא העצמה. יומיים לפני כן נערה נדקרה. הכתובת כתובה בקידוש לבנה".

אילת כהנא

אילת כהנא