שר החינוך בנט אמר הערב (חמישי) כי "תפיסת שכנוע העזתים של ליברמן חלולה, מסוכנת ומהווה רוח גבית לטרור; אחרי 25 שנה חזרנו לתפיסת הניתוק מהמציאות של אוסלו".

השרים בנט וליברמן. צילום: פלאש 90

 

"הרעיון כאילו ישראל יכולה לשכנע את הציבור העזתי להחליף את שלטון חמאס הוא דמיוני ומנותק מהמציאות", אמר בנט.

"האם ליברמן שאל את עצמו כמה שנים ייקח למוטט כך השכנועים את חמאס? מי בינתיים ישלם את המחיר על התעצמות הטרור העזתי? אני רוצה לשכנע את תושבי עזה שהאביב הערבי אפשרי ברצועת עזה והמסר שלי נקלט היטב בעזה״, כך אמר ליברמן. אכן המסר נקלט: הטרור משתלם, חמאס יורה עלינו רקטות- וישראל מתקפלת".

"מאמצי שכנוע לא ימוטטו את חמאס. תפקידנו לא לשכנע, אלא לנטרל את ההתעצמות של חמאס ואת יכולתו לפגוע באזרחי ישראל".

"הסכם ישראל-חמאס אליו דחף ליברמן הוא שגיאה חמורה וחסרת אחריות שתאפשר לחמאס להאיץ את ייצור הרקטות. אם לא נעצור היום את המפעל הלאומי של חמאס לייצור רקטות, תושבי ישראל יסבלו ממבול של רקטות על מרכזי האוכלוסיה של ישראל בעתיד הלא-רחוק.  לאחר 140 ימים של רקטות, ירי צלפים ושיגור בלוני תבערה חמאס לומד שהטרור השתלם.  צריך לומר את האמת לציבור הישראלי: הסכם ישראל-חמאס הוא שגיאה ותפיסת ההכלה נכשלה. עלינו להחזיר את הביטחון לתושבי הדרום".

ממפלגת 'ישראל ביתנו' נמסר בתגובה: "מאחר והשר בנט הרבה להיעדר מישיבות הקבינט בנושא עזה, כל שכן האחרונה, הוא אינו בקיא בפרטים. ברמה העקרונית אכן מתקיים ויכוח בין ימין ממלכתי ואחראי שמייצג ליברמן, לבין ימין משיחי ופופוליסטי שמייצגים בנט וסמוטריץ', שתומכים במדינה דו-לאומית ובכיבוש עזה".

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20