שר החינוך נפתלי בנט הגיע הבוקר (ג') לתת סיקרה בפני ועדת החינוך בכנסת את הערכות מערכת החינוך לפתיחת שנת הלימודים החדשה, תשע"ז בשבוע . הדיון החגיגי התקיים בהשתתפות מנכ"לית משרד החינוך מיכל כהן, יו"ר ועדת החינוך ח"כ יעקב מרגי, קהילת החינוך, נציגות הורים, תלמידים ועוד. מנתוני משרד החינוך עולה כי בשנת הלימודים הקרובה ילמדו במערכת החינוך כ- 2,200,000 תלמידים וכ- 180,000 עובדי הוראה ילמדו בכ- 4900 מוסדות חינוך.

בנט בועדת החינוך הבוקר  

"משרד החינוך ערוך ומוכן לפתוח את שנת הלימודים הבאה. אחרי שנה וחצי בתפקידי אני יודע להגיד שביום הראשון ללימודים ימתינו לילדי ישראל אנשים מסורים ואכפתיים." אמר בנט והוסיף "חשוב גם לומר, מערכת נפלאה ככל שתהיה לא תשפיע כמו המורה המצוין שעומד מול התלמיד ועושה את ההבדל. בשנה שחלפה הוכחנו יכולת לקחת יעד משמעותי ולשנות לגמרי את כיוון הספינה, עשינו זאת עם מתמטיקה והשנה אנחנו מדגישים את נושא האנגלית. האנגלית היא מפתח בסיסי לכל ילד, צריך שהשפה הדבורה תהיה נגישה לכל תלמידי ישראל ללא קשר להשתייכות מגזרית. אין עתיד תעסוקתי לילד אם אין לו בסיס בשפה האנגלית. אנו ממשיכים השנה עם רפורמת הכיתה הקטנה, עם סייעות נוספות בכל גני הילדים, עם צעדים רבים לצמצום פערים ועם הטמעת חומרי לימוד בנושא יהדות ספרד והמזרח״.Screenshot_1

בנט תקף את ההחלטה להעביר את האחריות על מעונות היום למשרד הרווחה  "המקום שצריך לחנך את ילדי ישראל זה מערכת החינוך. לא במערכת התעשיה ומסחר, ובוודאי לא במערכת הרווחה.מי שצריך לחנך את ילדי ישראל אלו אנשים עם ראיה פדגוגית, ראיה חינוכית" אמר בנט "אנחנו מחנכים את הנשמות של ילדי ישראל אין דבר יותר חשוב מזה"

מנכ"לית המשרד מיכל כהן הדגישה כי הערכות מערכת החינוך כוללת בין היתר את היפוך הפירמידה והמשך ההשקעה בגיל הרך, רפורמת הסייעת השנייה, ובגילאים הצעירים – הרחבת רפורמת כיתה קטנה לשכבות א' ו-ב'. כמו כן, המשרד ימשיך בהטמעת רפורמת הלמידה המשמעותית, תכנית ההיבחנות החדשה תכיל את כלל שכבות התיכון (י' – יב'), וכן בעידוד המצוינות וקידום התכניות הלאומיות לחיזוק לימודי האנגלית והמתמטיקה. בנוסף,  המשרד יפרסם את התמונה החינוכית (המשקפת מגוון רחב של עשייה חינוכית) ברמה היישובית והבית ספרית וימשיך ביישום ועדת ביטון במערכת החינוך.

 

חגי סימן טוב

חגי סימן טוב