שר החינוך ויו״ר הימין החדש, נפתלי בנט, נשא נאום בועידת השלטון המקומי לחדשנות MUNI EXPO 2019 בו קרא לנשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, לפרסם את "תכנית המאה" לפני הבחירות.

"כמעט מתחת לרדאר מתרחש מהלך שישנה את פניה של מדינת ישראל ויכול להמית עלינו אסון בדמות הקמת מדינת פלסטין. תכנית המאה של טראמפ מתקדמת וכולם יודעים מה יש בה חוץ מהחשובים ביותר – אזרחי ישראל", טען בנט. לאחר מכן פנה בנט בשידור חי לנשיא טראמפ ואמר "לישראל אין ידידה גדולה יותר מארה"ב, ואין ספק שאתה, הנשיא טראמפ, חבר אמיתי של ישראל. יחד עם זאת, חברים לא שומרים סודות אחד מהשני".

"הציבור הישראלי עומד בפני בחירות מכריעות, שיהוו בעצם משאל עם על הקמתה של מדינת טרור פלסטינית, שתאיים באופן ממשי על הקיום שלנו. מהי עסקת המאה? למה היא מוסתרת מפנינו? האם לנו, הישראלים, לא מגיע לנו לדעת מה עומד לקרות לנו לפני שנלך לבחירות מכריעות אלה? לא מגיע לנו לדעת על מה אנחנו מצביעים? למרות שאנו מכבדים עמוקות את הנשיא האמריקני, ולמרות שאף אחד לא מטיל ספק בכוונותיו הטובות, אלו אנחנו – הישראלים – שנשלם את המחיר על שגיאה קטלנית זו", הוסיף השר.

בנט קרא לטראמפ: "תן לאנשינו לדעת! הנח את תכנית פלסטין על השולחן. עשה זאת עכשיו, לפני שאנחנו בוחרים את הבחירות שלנו. תן לאנשינו לדעת מה יש בתכנית פלסטין, תן לאנשינו לדעת מה מחכה לעם ישראל ולארץ ישראל, תן לאנשינו לדעת מה יקרה לירושלים. אלו החיים שלנו, זו הארץ שלנו, זה העתיד שלנו, וזו הזכות שלנו לדעת ולהחליט על גורלנו".

השר חתם את דבריו כי "ארץ ישראל היא מולדתנו כבר כמעט 4000 שנים. אף אחד לא יכול לקרוע אותה שוב, אף אחד לא יכול לחלק את ירושלים שוב".

כזכור, בראיון ל'חדשות הלילה' טען יו"ר המפלגה הרפובליקנית בישראל, עו"ד מארק צל, כי דבריו של בנט הם למעשה תעמולה פוליטית לקראת הבחירות. "מה שיבחר הבוחר הישראלי יכריע את האינטרסים וארה"ב תכבד זאת", הבהיר צל. "ממשל טראמפ לא יכריח את ישראל לקבל את התכנית".

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20