בריאיון לעיתון 'שביעי' מתח שר החקלאות ויו"ר 'האיחוד הלאומי' אורי אריאל ביקורת חריפה על יו"ר 'הבית היהודי' שר החינוך נפתלי בנט, "אם נפתלי לא רוצה לשנות את מתווה הכותל, ולא רוצה לחזק את הרבנות הראשית, והוא מוכן לעשות בשבת דברים שאנחנו לא מוכנים אליהם כי הם לא לפי ההלכה, אז אנחנו לא שם".

אריאל ובנט. צילום: האיחוד הלאומי
אריאל ובנט. צילום: האיחוד הלאומי

 

השר אריאל אמר את הדברים על רקע מתיחות שנתגלעה בשותפות בין מפלגתו לבין 'הבית היהודי'. לטענת אריאל המחלוקות בין הצדדים נסובות על סוגיות אידאולוגיות. "נכון להיום, אנחנו באותה סיעה אך לא באותה מפלגה" הסביר השר, "ולכן יש לנו את החירות להחליט מה שאנחנו רוצים כמפלגה".

לצד זאת סייג אריאל את הדברים ואמר, "אנחנו נמצאים באותה סיעה כי יש לזה יתרונות פוליטיים, וביחד אנחנו מקבלים יותר מאשר אם היינו רצים בנפרד".  "אנחנו מעריכים את כוחנו בשישה מנדטים כרגע" הוסיף,  ובריצה משותפת אנחנו יכולים להגיע ל-15 מנדטים. זה יכול לקרות ולהתקדם בדרך להנהגת המדינה".

אריאל טען כי בנט שוגה כשהוא פונה לקהל החילוני,  "בניתוח פוליטי זו טעות חמורה ביותר מצד השר בנט. הוא לא ימצא את הקולות אצל ההיפסטרים בתל אביב ולא אצל הזוגות החד מיניים. יש אחרים שמתגוששים על הקולות האלה – הליכוד, יאיר לפיד ומשה כחלון. זה גם יבריח קהל דתי לאומי, שרוצה שהמפלגה תהיה דתית לאומית. מה שעלול לקרות לשיטה שלו זה שהוא יישאר קירח מכאן ומכאן. זו טעות פוליטית, רעיונית ומעשית".

 

 

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20