"מתינו מוטלים לפנינו – סיימנו לשתוק": מאות השתתפו הבוקר (ראשון) בהפגנת ראשי הרשויות מול משרד ראש הממשלה בנימין נתניהו בירושלים במחאה על ההידרדרות במצב הביטחוני ביהודה ושומרון בשבוע האחרון.

בין המפגינים היו גם שרים וחברי כנסת מהימין שקראו לראש הממשלה להפעיל מדיניות קשוחה יותר כלפי הטרור הפלסטיני.

שר החינוך ויו״ר הבית היהודי, נפתלי בנט, אמר "אחי ואחיותיי גיבורי ההתיישבות, הגיע הזמן שישראל תחזור לנצח. האירוע בבית אל קרה כך – מערכת הביטחון לפני זמן מה החליטה, מסיבות משפטיות, להעדיף את זכויות הפלסטינים על ביטחון התושבים. עוד בלי לגשת לבג״צ, ברוח בג״צ, המשפטיזציה שעטפה את המערכת קבעה שפותחים חור בחומה וביום שישי דרך אותו חור נכנס מחבל על מנת לרצוח חייל צה״ל, החייל כרגע במצב קשה מאוד״.

עוד הוסיף כי ״מטרת האויב היא לנסות לשבור אותנו ולייאש אותנו. בהתיישבות, בעם ישראל, במדינת ישראל ובצבא ההגנה לישראל יש עוצמות אדירות. תדמיינו שעם כל העוצמות האלה ידינו קשורות בגלל פייק משפט ופייק מוסר. רק שכשנשחרר את אותם אזיקים נוכל לנצח״.

השר יריב לוין בהפגנה מול משרד רה"מ. צילום: אסתי דזיובוב/TPS

 

השר יריב לוין (ליכוד) אמר "הגיע הזמן להשתחרר מהכבלים המשפטיים המלאכותיים שמטילים עלינו כל הזמן. במקום שבו רוצחים יהודים כדי למנוע מהם לחיות פה, זה המקום שבו צריכה לקום התיישבות גדולה וחזקה".

"לא זקוקים להטפות מוסר או אישור משום גוף בינלאומי"

יוסי דגן, ראש המועצה האזורית שומרון, קרא לנתניהו להקים שלושה ישובים חדשים על שם כל אחד מהנרצחים. "אם לא נקבל תשובות אמיתיות, נחזור לכאן ונקים מאהל מחאה", הבהיר.

השר אופיר אקוניס בהפגנה מול משרד רה"מ. צילום: אסתי דזיובוב/TPS

 

השר אופיר אקוניס (ליכוד), שהשתתף אף הוא במחאה אמר: "אנחנו לא זקוקים להטפות מוסר או אישור משום גוף בינלאומי, או משום מדינה אחרת בעולם, ידידה וטובה ככל שתהיה, כדי לבנות בארצנו שלנו. אני קורא מכאן לכל חברות וחברי הממשלה לתמוך בדרישה הזו"

לינור בר-אל

לינור בר-אל