בעקבות המשך העימותים האלימים בגבול רצועת עזה, שר החינוך וחבר הקבינט המדיני-ביטחוני נפתלי בנט הודיע היום (ראשון) כי בכוונתו להעלות את הנושא לדיון דחוף בישיבת הקבינט הקרובה, מיד לאחר החגים.

השרים בנט וליברמן. צילום: פלאש 90

 

"בימים האחרונים אנו עדים לתוצאות המסוכנות שהביאה מדיניות ההבלגה והחולשה של שר הביטחון מול רצועת עזה – יותר הבלגה, יותר טרור", אמר השר בנט, "עפיפוני התבערה ובלוני הנפץ ממשיכים לאיים על תושבי העוטף, ההתפרעויות על הגדר מסלימות ואל עמדות צה"ל מסתננים פלסטינים ללא פחד".

רימונים ומטעני נפץ שנזרקו על כוחותינו בגבול הרצועה. צילום: דובר צה"ל

 

השר בנט המשיך וציין כי אין זו הדרך לנהל מדיניות ביטחון, כי אם מדיניות שנדונה כישלון. "כבר בתחילת האירועים הצגתי תכנית סדורה להתמודדות עם רצועת עזה המבוססת על עיקרון ברור: הבלגה תוביל להסלמה. והיא הובילה", הבהיר השר, "המצב הנוכחי הוא תוצאה ישירה של מדיניות ליברמן מול הרצועה".

עימותים בגבול הרצועה ביום שישי האחרון. צילום: עבד רחים קאטיב, פלאש 90

 

בנט המשיך והאשים כי "תחת מעטה של ״פרגמטיות״ ו״אחריות״, ליברמן השאיר את ביטחון תושבי הדרום לשיקול דעתו של חמאס". לדבריו, "הגיעה העת לומר את האמת: הסכמי ליברמן – חמאס קרסו. זו לא מדיניות הביטחון שהציבור מצפה לראות מממשלת ימין".

"מצביעי הימין הלאומי מצפים לראות יד קשה ואפס סובלנות כלפי טרור פלסטיני מסוכן. את המצב הזה חייבים לעצור", סיכם השר.

שר הביטחון אביגדור ליברמן לא נשאר חייב ואמר כי "בסוף השבוע האחרון נהרגו בעזה 7 מתפרעים פלסטינים ומעל ל- 500 נפצעו. אף ישראלי לא נשרט. זוהי תוצאה של מדיניות נחושה ועוצמתית. כל האשמותיו של מר בנט הן פוליטיקה נטו ואין להן שום קשר לביטחון. רק סיסמאות של קמפיין בחירות, אפס מהות".

עימותים בגבול הרצועה ביום שישי. צילום: עבד רחים קאטיב, פלאש 90

במפלגת ישראל ביתנו מסרו: "המתקפות החוזרות ונשנות של שר החינוך על שר הביטחון מצביעות כנראה על ההיסטריה ועל הקנאה שבהן הוא שרוי. עדיף שיתמקד בכשלונותיו במערכת החינוך ולא יפריע לדברים שמחייבים ניסיון, אחריות ושיקול דעת.
השר בנט הוא שותף מלא להחלטות הקבינט וגם כשכבר טרח להופיע לדיונים בנושא עזה, לא זכור שאי פעם הביע התנגדות למדיניות הקבינט".

עימותים בגבול הרצועה ביום שישי. צילום: עבד רחים קאטיב, פלאש 90
אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20