שר החינוך ויו"ר הבית היהודי, נפתלי בנט, אמר בפתח ישיבת הסיעה שנערכה במזכירות היישוב גבעת אסף כי "ביהודה ושומרון חיים כחצי מיליון ישראלים, יש להם זכות לחיים ולאיכות חיים כמו לכל אזרח במדינת ישראל.
דין יהודה ושומרון כדין תל אביב, ולכן צריך לפעול".

השר בנט מגיע לישיבת הסיעה בגבעת אסף. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

"אתמול העברנו את חוק גירוש משפחות מחבלים, כדי שמחבלים יחזרו לפחד", אמר והבטיח להמשיך לקדם את החוק בתהליך החקיקה למרות ההתנגדות שהביע בעניין היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט. "למחבלים היום משתלם להרוג יהודים – הם זוכים באקזיט של עשרת אלפים ש"ח, ואולי הורסים להם את הבית, בעצלתיים. לא מגרשים את המשפחות. זאת עסקת חבילה נהדרת", הוסיף.

מנדלבליט: החוק – פגיעה קשה בחירותם ובקניינם של בני המשפחה המיועדים לגירוש

לטענת היועמ"ש, "הסמכות שמוצע עתה לחוקק פוגעת פגיעה קשה בחירותם ובקניינם של בני המשפחה המיועדים לגירוש, וזאת בגין מעשה של בן משפחה אחר וללא הוכחת מסוכנות מהם עצמם". לכן, לדבריו, "קיימת מניעה חוקתית מקידום החקיקה המוצעת. בנוסף, ההצעה מעוררת קשיים משמעותיים במישור הבינלאומי".

"ההצעה מעוררת קשיים משמעותיים". היועץ המשפטי אביחי מנדלבליט. צילום: פלאש 90

 

השר בנט המשיך והגיב לטענות כי בנייה בארץ ישראל לא צריכה להיות תגובה לפיגועים ואמר כי "הדרך הציונית לאורך כל השנים הייתה שכשהרגו יהודים, הקמנו ישובים. בקריית שמונה, דרך מעלה החמישה, תמיד הקמנו עוד ישובים במדינת ישראל". לדבריו, סיעת 'הבית היהודי' תמשיך לקדם את חוק 'ההסדרה 2', שאושר אתמול בוועדת השרים, בפני ראש הממשלה בימים הקרובים.

זירת פיגוע הירי בגבעת אסף. צילום: רויטרס

 

טל מאיר

טל מאיר

כתבת ערוץ 20 לענייני התיישבות