אדוארדו בולסונרו, בנו בן ה-33 של נשיא ברזיל הנבחר, שמכהן בעצמו כחבר קונגרס במדינה, נעץ בחשבון הפייסבוק שלו פוסט מרגש לרגל ביקור ראש הממשלה בנימין נתניהו בברזיל:

"אחרי שהיטלר רדף יהודים ברחבי אירופה וגרמניה הנאצית הובסה ב-1945, היהודים המשיכו בלי טריטוריה וללא מדינה. בשנת 1947 האו"ם דחה החלטה על הקמתה של מדינת ישראל אולם, הדיפלומט הברזילאי אוסוואלדו ארנה גייס תמיכה ממדינות אחרות וניהל את ישיבת האו"ם שאישרה לבסוף את ההחלטה על הקמתה של ישראל".

 

"לאחר 2,000 שנות גלות היהודים חזרו לארצם ב- 14/5/1948. היום, ב -28 בדצמבר 2018, המדינה מציינת תאריך מיוחד נוסף: זו הפעם הראשונה שראש הממשלה הישראלי דורך על אדמת ברזיל מאז הוקמה מדינת ישראל! ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו, המכונה "ביבי" על ידי יהודים, הגיע מחייך לצד אשתו, שרה נתניהו. אני מודה לארנסטו אראוחו ולשגריר ישראל בברזיל יוסי שלי שנתנו לי את הכבוד להיות האדם הראשון מטעם הרשויות לברך את ראש הממשלה הישראלי. רגע בלתי נשכח בשבילי".

 

 

זו לא הפעם הראשונה שאדוארדו מתייצב בפומבי לצד ישראל.

בחודש נובמבר האחרון נועד בנו של נשיא ברזיל בוושינגטון עם ג'ארד קושנר, חתנו ויועצו הבכיר של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ. השניים דנו בהעברת שגרירות ברזיל בישראל לירושלים. בפגישה אמר אדוארדו כי "השאלה היא לא אם אנחנו מעבירים את השגרירות שלנו לירושלים, אלא מתי אנחנו עושים זאת".

"מטומטמים שביטלתם משחק בישראל"

מוקדם יותר, בחודש יוני, בעקבות החלטת נבחרת ארגנטינה לבטל את משחק הידידות מול נבחרת ישראל בירושלים, תקף אדוארדו את ההחלטה של ברשתות החברתיות וגם נשא נאום בו אמר: "מטומטמים שביטלתם משחק בישראל. הכדורגל תמיד נתפס כדבר מאחד, כמשהו מפייס. ככה זה תמיד היה ויהיה אצל הרבה ברזילאים. אבל הסיפור העצוב הוא ביטולו של משחק הידידות בין ארגנטינה לישראל, שבוטל בעקבות הלחץ הפלסטיני.

אני רוצה לשאול את האחראים על כך בהתאחדות הכדורגל של ארגנטינה, האם הם הולכים להשתתף בגביע העולם ברוסיה? הרי רוסיה שלחה כוחות צבאיים כדי שילחמו לצד בשאר אל-אסד, שאחראי על רצח העם ברוסיה. ואני דורש לדעת מהתאחדות הכדורגל בארגנטינה: איך אתם מגיבים לזה שמחבל שמבצע פיגוע בישראל מצהיר שהוא עשה את זה בשם פלסטין?".

 

 

במאי 2016, בעת שביקר עם אחיו קרלוס ופלאביו, הוא העלה תמונה שלו ושל קרלוס כשהם לבושים בחולצות של צה"ל והמוסד וכתב בחשבון הטוויטר שלו: "(מדינת ישראל היא) מדינת עולם ראשון שמעריכה את הכוחות המזוינים שלה ואת המשטרה".

לינור בר-אל

לינור בר-אל