בן כספית, עיתונאי "מעריב", נתבע בבית המשפט ע"י אדם בשם אבי קומש, פעיל רשת ומפעיל דף הפייסבוק "כולנו נגד תקשורת השמאל הקיצונית". התביעה הוגשה בגין דבריו של בן כספית נגד קומש במהלך שידור רדיו בתחנת 103 FM. כך פורסם היום (ג') ב"גלובס".

כספית שידר את התכנית "זהבי עצבני" במקומו של נתן זהבי, תקף את המאזין אבי קומש וכינה אותו "נאצי".

בן כספית פלאש 90
בן כספית. יאלץ להסביר לבית המשפט את אמירתו נגד המאזין. צילום: פלאש 90

בנוסף לדרישה לתשלומי פיצויים, קומש דורש מכספית התנצלות פומבית ברדיו. לפי כתב התביעה שהוגש ע"י עורך הדין אלי וילנר, הכינוי נאצי הינו "פגיעה קשה בשמו הטוב, במעמדו ובכבודו, באורח העלול להשפיל אותו בעיני הבריות או לעשותו מטרה לשנאה לבוז או ללעג".

במהלך השיחה בין השניים קומש אמר לכספית: "אתה אמרת שהתקשורת היא לא שמאלנית. התקשורת היא כן שמאלנית. יונית לוי שמאלנית, אמנון אברמוביץ הוא שמאלני, ואנחנו לא נשכח שמי שנמצאת בערוץ 2 זאת דפנה ליאל, שאמא שלה זאת רחל ליאל מהקרן החדשה. כל ערוץ 2 זה שמאל, שמאלנים".

בעקבות דבריו של קומש, כספית החליט על דעתו שקומש הוא נאצי ואמר: "אם כל החבר'ה האלה שמאלנים, והתחלת לתייג אותם, אתה יודע מה אתה? אתה נאצי. מה שעשית עכשיו זה מה שהנאצים עשו. לקחת אנשים שהם אחים שלך, שהם גרים פה במדינה הזו, עם כל הסכנות, משרתים בצבא, משלמים מסים… ותייגת אותם ושמת עליהם צלב או טוב שלא טלאי צהוב. זאת תורת גזע נאצית מה שאתה עשית, ואני יכול לתת לך רשימה ארוכה של עיתונאים בערוץ 2 שהם לא שמאלנים".

לאחר מכן, קומש אמר לכספית כי הוא יתבע אותו על האמירה החמורה. כספית השיב כי הוא לא מפחד מתביעה אך "מוכן להתנצל על המילה נאצי במידה והוא נפגע ממנה".

נציין כי היום פורסם בYNET שבית המשפט גזר על תושב גבעת זאב לשלם פיצויים בסך 20 אלף ש"ח לאחר שכינה את חברו "נאצי".

אלעד שור

אלעד שור