אתר בנייה בקריית ספר, מאי 2017. צילום: פלאש 90

 

סגן שר הביטחון הרב אלי בן דהן פנה הבוקר (ד') לשר העבודה והרווחה חיים כץ בדרישה כי יוקצו תקנים לטיפול בנושא הבטיחות בעבודה גם ביהודה ושומרון.

בתחילת השבוע, איימה ההסתדרות להשבית את המשק בעקבות שרשרת תאונות עבודה בענפי התעשייה השונים ובפרט בענף הבנייה. טענת ההסתדרות הייתה כי ההפקרות בענף הבנייה נמשכת ורק מתחילת השנה מניין הקורבנות עומד על 37 עובדים.

השביתה נמנעה אתמול בערב לאחר ששר האוצר משה כחלון, שר הרווחה חיים כץ ויו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן הגיעו להסכמות שיובילו לביטולה. בין ההסכמות עליהם החליטו השלושה עומד גם הנושא של הגדלה במאות אחוזים של תקני המפקחים במינהל הבטיחות בעבודה ואכיפה מוגברת.

בעקבות הגדלה צפויה זו במספר המפקחים פנה סגן שר הביטחון בן דהן לשר העבודה חיים כץ בדרישה כי 15 מהתקנים החדשים יוקצו לפיקוח ואכיפה ביהודה ושומרון.

מברך על פעילות המשטרה. סגן שר הביטחון הרב אלי בן דהן. פלאש 90

 

"פעל להקצאת התקנים כדי שגם ביהודה ושומרון תתקיים אכיפה בנושא הבטיחות בעבודה", קרא בן דהן לכץ. "מספר ההרוגים מתחילת השנה מזעזע ויש לעשות הכל על מנת להביא להסדרה ולאכיפת הבטיחות באתרי העבודה השונים. יהודה ושומרון לא נמצאת בזימבבואה או במקום מרוחק אחר באירופה או ביבשות אחרות. זה כאן, זה חלק ממדינת ישראל וצריך לדאוג לאכיפת הבטיחות בבנייה גם כאן".

השר חיים כץ. צילום: יונתן סינדל, פלאש 90
טל מאיר

טל מאיר

כתבת ערוץ 20 לענייני התיישבות