הצטרפו לשידור חי – בקשות למנוע את השתתפותם של ד"ר מיכאל בן ארי, עו"ד איתמר בין גביר ורשימת איחוד מפלגות הימין – הבית היהודי, האיחוד הלאומי, עוצמה יהודית בבחירות לכנסת ה-21

פורסם על ידי ‏ועדת הבחירות המרכזית לכנסת ה-22‏ ב- יום רביעי, 6 במרץ 2019

 

אחרי שהיועמ"ש לממשלה המליץ לוועדת הבחירות לפסול את מועמדותו לכנסת של יו"ר מפלגת 'עוצמה יהודית', ד"ר מיכאל בן ארי, בטענה כי הוא "מסית לליבוי יצרים שיטתי על יסוד לאומי-אתני נגד האוכלוסייה הערבית" – מגיעה התגובה. "הוציאו את דבריי מהקשרם", קבל בן ארי בראיון לרשת ב', רגע לפני הדיון בעניינו הבוקר (ד') בוועדת הבחירות. "אני מדבר על האויב הערבי, אני לא עושה הכללה, אני בא להתריע", אמר בניסיון להסביר את התבטאויותיו.

בן ארי תקף את היועמ"ש ואמר כי "מנדלבליט בעיקר העתיק והדביק וכתב דברי הסתה. גם גנץ התהדר בכך שהרס שכונות שלמות בעזה. את זועבי הוא הכשיר פעמיים אבל אני מבחינתו גזען".

לדבריו, "על הציטוטים שנוח לו הוא פסל אותי. הוא לא עשה את העבודה ביסודיות שראויה למשפטן כמוהו ובמעמד שלו. ארבע שנים הייתי בכנסת ולא מצאו לי כלום – שהיועמ"ש ימצא התבטאויות שלי מהארבע שנים האלה – אין כלום. זה הכול מחזור. מבחינה ציבורית הציבור לא יוכל לקבל את העיוות הזה".

"היועמ"ש ופרקליט המדינה רוצים לנהל את מדינת ישראל"

חברו למפלגה, עו"ד איתמר בן גביר, תקף גם הוא את החלטת היועמ"ש ואמר הבוקר כי "מתברר שהיועמ"ש ופרקליט המדינה רוצים לנהל את מדינת ישראל. מנדלבליט ושי ניצן מגוננים על זועבי, טיבי ועופר כסיף, שרוצים למחוק את המדינה היהודית".

מנגד, אתמול (ג'), בחר מנדלבליט לאשר את מועמדותו של ח"כ אחמד טיבי (תע"ל), לצד מפלגות רע"ם-בל"ד וחד"ש-תע"ל ומועמדים נוספים לכנסת ה-21 שנגד התמודדותם הוגשו עתירות. זאת למרות שבעבר התבטא ח"כ טיבי באומרו בין היתר כי "השהיד הוא שיא התפארת".

"בהיסטוריה של העמים ובמאבקיהם השהיד הוא שיא התפארת. השהיד הוא סמל המולדת. ברכות לאלפי השהידים במולדת ובנכר וברכות לשהידים שלנו ולשלכם בקו הירוק. הכובש רצה שיכנו אותם מחבלים, אולם אנחנו אומרים כי אין דבר נעלה יותר מאלו שמתו למען המולדת".

אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20