זוהר טל ז"ל נפטרה לפני כשלושה שבועות ממחלת הסרטן, יומיים בלבד לאחר שבן זוגה הציע לה נישואים ובכך כמעט והגשימה את חלומה הגדול ביותר: להתחתן. אמש (ג') פרסמה אמה, רחל טל, פוסט שזכה לאלפי שיתופים על כך שהחדר של הבת שנפטרה מסרטן הפך לסלון כלות "זוהר לכלה" ובדרך זו היא בחרה להנציח את בתה היקרה.

בראיון ל"היום הזה" עם אמיר איבגי מספרת רחל על זוהר ז"ל –  על ההתמודדות עם המכשולים והכאב לאורך השנים, תמיד בשמחה ובאופטימיות: "זוהר נפטרה לפני שלושה שבועות, היא חלתה בסרטן שהוא בעצם אלים מאד, היה חסר סיכוי לרפאות אותה אבל ניסינו את כל המיטב שיכולנו על מנת להצליח. לצערי בסוף לא הצלחנו אבל ניסינו. זוהר הייתה אדם שמח, אופטימי. החיים היו כל כך חשובים לא רק במהות שלהם אלא בכלל. העניין של הנתינה והעשייה עם כל המגבלה שנוצרה מהאירוע הקודם ב-2008 שאז זוהר חלתה מאופן מפתיע במפרצת מוחית קשה שחלק מאד גדול לא שורדים אותה ולמרות כל הסיכויים זוהר שרדה ועברה שיקום מוצלח, חזרה לעצמה, הצליחה, שרתה בשירות לאומי, עשתה את כל מה שכולם עושים כמעט בגילאים שלה ובשמחה גדולה".

בנוסף מספרת רחל על רצונה העז של זוהר ז"ל להתחתן: "היה חלום שהעסיק אותה בשנה האחרונה"

רחל מספרת על הרגעים לאחר שזוהר ז"ל נפטרה בהם התלבטה אם לאטום את החדר או להחיות אותו מחדש דרך החיים שזוהר הייתה רוצה לחיות: "חשבתי בימים האחרונים, עוד כשישבתי שבעה וחשבתי האם אני בוחרת לאטום את החדר הזה וכל פעם שאני מסתכלת או מתבוננת אני רואה את העצב, את החולי, את הקושי או שפשוט אני מחיה אותו מחדש, או שאני יוצרת את החיים שזוהר הייתה רוצה לחיות, את הדברים שהיא הייתה רוצה לעשות, את האמונה שהייתה לה, את התקווה שלה. ואז חשבתי אם זוהר לא זכתה להגיע לדבר הזה באופן שהיא בחרה אז לפחות אנחנו נבחר בשבילה להמשיך בדרך שלה בזה שננציח אותה. להפוך אותה לשותפה פעילה למרות שהיא לא כאן ואני בטוחה שמלמעלה היא רואה ושומעת והיא רואה את החדר שלה ואני מאמינה שברגע זה היא מתפעלת איך בזמן כל כך קצר כשאנחנו עסוקים באבל מאד קשה, בו זמנית ליצור שמחה גדולה. הכל פה לובש לבן במקום שחור הכל לבן, אתה יודע מה זה עושה לה?"

בסיום הראיון רחל מבהירה כי כל השמלות והאביזרים ינתנו לכלה בחינם על מנת להנציח את זוהר ז"ל ומוסיפה כי ממש תשמח שכלות יגיעו: "הכל בחינם ובנוסף כל כלה שתבחר להגיע זה לא משנה מוצא, דת,עדה. כל כלה שזקוקה וצריכה היא תגיע לפה ותקבל את מלוא תשומת הלב ואת מלוא הנתינה בשמחה גדולה ואהבה גדולה כי זה מה שזוהר רצתה ואני אנציח אותה בדרך הזו ואמשיך כל עוד אני יכולה ומסוגלת. אשמח מאד שיגיעו לפה כלות וינציחו את שמה. זה מה שזוהר רצתה".

מרב לרנר

מרב לרנר