צביטה בלב: בני משפחתה של קים יחזקאל-לבנגרונד הי"ד, שנרצחה בפיגוע במפעל אלון בברקן לפני כארבעה חודשים, הגיעו הערב לטקס הסמכת עורכי הדין החדשים בבנייני האומה בירושלים, וקיבלו בשמה את תעודת ההסמכה לעריכת דין מידי שרת המשפטים איילת שקד.

קים יחזקאל-לבנגרונד הי"ד

 

לאחר מכן נעצר האירוע, בו הוסמכו 1,409 עורכי דין חדשים, לזמן קצר בו נערך טקס קטן ושיר הוקרא לזכרה. עיניים של חלק מנוכחים לא נותרו יבשות. "יהי זכרה ברוך ומונצח לעד בקרב ציבור עורכי הדין בישראל", מסרו בלשכת עורכי הדין.

שקד: "אירוע שקרע את הלב"

"הסמכת עורכי דין חדשים תמיד זה מעמד מרגש", כתבה לאחר מכן השרה שקד. "הערב התווסף לזה גם אירוע שקרע את הלב: קים לבנגרוד ז"ל, שנרצחה באכזריות בפיגוע בברקן, קיבלה הסמכה כעורכת דין. לצערנו את התעודה קיבלה משפחתה, היא הוסמכה רק אחרי מותה". לדבריה, "לבנהּ של קים, אני רוצה להבטיח שמדינת ישראל תהיה כאן תמיד למענך, תמיד בשבילך".

בני המשפחה קיבלו את התעודה. צילום: מתוך חשבון הטוויטר של השרה שקד

 

יחזקאל-לבנגרונד הי"ד למדה משפטים ואף נבחנה בבחינת ההסמכה של לשכת עורכי הדין. היא קיבלה ציון 63, אשר על פי הנהלים לא מזכה אותה בתעודת עריכת דין. אולם לאור ההחלטה להוריד את ציון המעבר ל-60 בלבד, הפכה קים הי"ד לזכאית לתעודה.

"כששמענו על השינוי בציון, פנינו ללשכת עורכי הדין. בדקו את הנושא ואמרו לנו שהיא אכן זכאית", צוטטה אחותה של קים, שחר, ב'ישראל היום'. "חשוב לנו לומר לילד שלה קאי, כאשר הוא יגדל, שאימא שלו הייתה עורכת דין מוסמכת".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20