בלעדי: לידי ערוץ 20 הגיעה התכתבות הוואטסאפ בין יפעת ארליך, ששוריינה במקום השלישי של הבית היהודי, לבין יו"ר המפלגה, הרב רפי פרץ.

בהתכתבות מודיעה ארליך לפרץ על כוונתה לוותר על השיריון – אלא אם כן תקבל את המקום ה 28 ברשימת הליכוד, שהובטח לבית היהודי. בסופו של דבר, את המקום המשוריין ברשימת הליכוד קיבל הרב אלי בן דהן.

צילום: מתוך תכתובת הוואטסאפ

 

בהודעת הפרישה מבהירה ארליך בצורה ברורה שהיא מתנגדת לשבת ברשימה אחת עם חברי 'עוצמה יהודית'. ארליך מוסיפה בהודעתה לרב פרץ: "הזהרתי על כך מראש גם בועד שבחרה אותי. הדבר האחרון שאני רוצה הוא להזיק למפלגת הבית היהודי שאני מאמינה בדרכה. אני חוששת שעזיבה שלי תסב מכה תדמיתית קשה למפלגה".

ארליך מציעה כאמור פתרון יצירתי – מעבר זמני למקום ה 28 ברשימת הליכוד, כפי שהציע ראש הממשלה בתמורה לאיחוד מפלגות הימין.

צילום: מתוך תכתובת הוואטסאפ

 

ארליך כותבת לרב פרץ: "מבחינתי האופציה לעבור זמנית לליכוד אפשרית. כך אני לא מסייעת להכנסת עוצמה לכנסת ולא מסתייעת בקולות בוחרי עוצמה כדי להיכנס לכנסת. ממילא לא אצליח בשום סיטואציה להגן על הרשימה הזאת. ושיהיה ברור שאתם הולכים להישאל עליה בכל ראיון. כשאני בליכוד אני לא צריכה להגן על הרשימה. כמובן שכשאני בליכוד לא אתקוף בשום מצב את הרשימה באופן פומבי. אחרי הבחירות, אם אכנס, ואם עוצמה תתפצל מהביתה, מתחייבת לחזור לבית. להערכתי ולהבנתי זה המוצא האלגנטי ביותר לצאת מהסבך, עם נזק מינימלי למפלגה".

צילום: מתוך תכתובת הוואטסאפ

 

ארליך מסכמת את מכתבה לפרץ:"אני אוסרת על הגשת שמי ברשימה אם יוחלט לממש את האפשרות להתאחד עם עוצמה ומזכירה לך שהאופציה לא להתאחד אתם קיימת, יש מנדט מהמרכז".

הרב פרץ לא השיב לארליך על דבריה, אך החליט בסופו של דבר ליישר קו עם עמדת ראש הממשלה ולהתאחד עם עוצמה יהודית.

את מקומה של ארליך תפסה, כזכור, עידית סילמן.

 

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20