ארגון Stant With Palestine refugee של אונר"א יצא בקמפיין התרמה למען פליטים פלסטינים ביהודה, שומרון ועזה בסימן "50 שנה לכיבוש". חשיפה של ארגון 'UN Watch', מגלה כי לשם הכפשת ישראל, הארגון הפלסטיני עשה ב-2015 שימוש בתמונה של ילדה סורית בשם איה על רקע מבנה חרב במחנה הפליטים 'קאבּּר אסיט' הסמוך לדמשק, שהופגז לפני למעלה משנתיים במלחמת האזרחים המשתוללת במדינה. התמונה עלתה אז לאתר ולרשתות החברתיות של הארגון תחת הכותרת "שנה בסוריה". אולם שיטוט באתר ובחשבון הטוויטר של אונר"א מגלה את אותה התמונה בדיוק, הפעם תחת הכותרת "עימדו לצד הפליטים הפלסטיניים".

הילדה הסורית מוצגת באתר אונר"א כפליטה פלסטינית בעזה. צילום מסך מתוך האתר, בטרם נמחקה התמונה
הילדה הסורית מוצגת באתר אונר"א כפליטה פלסטינית בעזה. צילום מסך מתוך האתר, בטרם נמחקה התמונה

 

אפילו את שמה של הילדה שכפלה סוכנות ה"סיוע לפליטים". "המצור על עזה החל כאשר איה הייתה תינוקת", כתבו בפרסומים. "הכיבוש של הגדה החל כאשר הוריה נולדו. כעת היא בת 11, והמצור נמשך. האם תעזרו לאיה ולבני משפחתה, כמו לאלפי פליטים פלסטינים בעזה ובגדה המערבית, לדעת שהם לא נשכחו?".

"באונר"א לא נותנים לעובדות לבלבל אותם", כתב על כך שגריר ישראל באו"ם דני דנון בעמוד הפייסבוק שלו. "בשנת 2015 הילדה הקטנה שבתמונה הייתה סורית מפאתי דמשק אך ב-2017 היא הפכה לילדה מרצועת עזה תחת המצור הישראלי".

 

באונר"א כנראה שהבינו שהשקר בוטה מידיי וכעת כבר אי אפשר למצוא את התמונה של הילדה באתר תחת הקמפיין הפלסטיני. במקומה מופיע מלבן שחור וריק, כאשר אל תחתית המסך, התווסף הכיתוב "מסיבות של הגנה על ילדים, שמות ותמונות הוחלפו". גם מעמוד הפייסבוק של הארגון הוסרה התמונה.

התמונה הוסרה. הקמפיין באתר אונר"א. צילום מסך מתוך האתר
התמונה הוסרה. הקמפיין באתר אונר"א. צילום מסך מתוך האתר

 

כבר פורסם בעבר רבות על ההסתה של אונר"א לטרור נגד ישראל. אולם הסוכנות, הפועלת בחסות האו"ם, ממשיכה לקבל ממדינות העולם ובראשן ארה"ב תמיכה כלכלית על סך כמיליארד דולר לשנה.

אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20