במשטרת ישראל התקבל דיווח לפני שעה קלה (ש') על בלון תבערה שנמצא בחניון מרכול בגבעת ברנר. הבלון כובה על ידי אזרח. כוח של משטרת ישראל נמצא במקום.

בלון תבערה שנחת בגבעת ברנר. צילום: דוברות המשטרה

 

הבלון שנחת נושא את אותו הלוגו, של ערוץ הטלוויזיה הכוויתי לילדים "ציפור גן עדן", אשר מופיע על בלוני התבערה ששוגרו ע"י מחבלים אל בת ים ואל קיבוץ ראש צורים בגוש עציון לפני שבועיים. אז התפוצצו שני בלונים בשמי הקיבוץ ואחד נפל בתוכו. בנס לא נגרם נזק.

בלון תבערה שנחת בקיבוץ ראש צורים. צילום: ביטחון ראש צורים

 

במהלך השבת אותרו בלוני תבערה נוספים ברחבי הארץ: בשכונת עין כרם בירושלים, בחצר בית בישוב מכמש שבבנימין ובמושב במועצה אזורית אשכול, שם הוסתר המטען בתוך דגם קרטון של אל-אקצה.

לאחר בחינת חבלנים, קבעה היום (שבת) המשטרה כי ארבעת בלוני התבערה והחבלה שנמצאו בימים האחרונים בראשון לציון, בת ים ומודעין שוגרו על ידי מחבלים מרצועת עזה. שכן, המנגנונים שחוברו לבלונים זהים למנגנוני בלוני התבערה המשוגרים מידי יום ברצועת עזה.

בלון התבערה שנחת בבת ים. צילום: כיבוי חולון

 

עוד מסבירים במשטרה, כי המרחק האווירי מצפון הרצועה לראשון לציון, בת ים או מודיעין וכן לערים נוספות במרכז הוא קצר וכי בלון תבערה יכול לעבור אותו ללא כל בעיה.

"בכל אירוע של חפץ חשוד או בלון תבערה יש להתקשר למוקד 100 של משטרת ישראל ולהתרחק מהמקום עד לסיום טיפול חבלני המשטרה בחפץ החשוד", מדגישים במשטרה.

 

גם היום מחבלים הציתו שריפה ביער ראש צורים.

ירון דורון

ירון דורון

כתב מהדורת חדשות 20