יו"ר רשימת בל"ד, ד"ר אמטאנס שחאדה, פנה היום (ב') לעיתון 'ידיעות אחרונות' ולחברת החדשות – ערוץ 12, בגין הגשת תלונה נגד העיתונאי והכתב הפוליטי עמית סגל. זאת לאחר שסגל קרא למפלגת בל"ד, לטענתם, במוסף שבת של העיתון ובתכנית 'פגוש את העיתונות' בימי שישי ושבת האחרונים: "ארגון טרור במימון מפלגות".

"ארגון טרור". לוגו בל"ד

ד"ר שחאדה טען במכתב כי אמירותיו של סגל "חורגות מגבולות חופש הביטוי והעיתונות". לדבריו, "אמירות אלה קוראות לדה-לגיטימציה של מפלגת בל"ד – בעלת מצע דמוקרטי הקוראת למדינת כל אזרחיה – מסיתות נגדה ופוגעות בשמה הטוב, ואסורות לפי חוק איסור לשון הרע".

עוד נכתב, כי "מפלגת בל"ד רואה כי בצלה של העוינות וההסתה הגלויות כנגד החברה הערבית בכלל ונגד מפלגת בל"ד בפרט, אמירה כמו "ארגון טרור", עלולה לעודד אלימות כלפי הנהלת המפלגה ותומכיה, ולכן ההסתה של סגל אינה רק הוצאת דיבה אסורה, אלא גם מסוכנת ביותר".

תביעה זו מגיעה אחרי תביעה שהגיש מוקדם יותר היום סגל עצמו על סך 140 אלף שקל נגד עיתונאי 'הארץ' לשעבר ואיש השמאל הקיצוני יצחק לאור, לאחר שהלה כינה אותו "היטלר".

מימין לשמאל. עמית סגל צילום: פלאש 90. יצחק לאור, צילום מסך

"הגשתי הבוקר לבית המשפט השלום בהרצליה תביעת לשון הרע על סך 140,059 ש״ח נגד בכיר 'הארץ' עד לאחרונה, יצחק לאור, שכינה אותי שלשום בפייסבוק 'א. היטלר'", כתב סגל על לאור והוסיף: "הגיע הזמן לשים קץ אחת ולתמיד לתופעה בזויה שהפכה לשיגרה. כאן לא ישוו יותר יהודים לנאצים. מי שישווה – ישלם, והרבה".

כזכור, איש השמאל הקיצוני פרסם בסוף השבוע פוסט מסית כנגד סגל. לאור, פעיל פוליטי המפרסם את כתביו בעיתון 'הארץ', העלה פוסט ובו תמונותיו של סגל עם הכתובית 'א.היטלר'. ככל הנראה מחשש לביקורת ציבורית על ההשוואה בין העיתונאי המפורסם לצורר הנאצי, מחק לאור את הפוסט, אך הוא כבר תועד.

צילום: מתוך חשבון הטוויטר של עמית סגל
אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20